Wydarzenia

Mark Hamill jako Luke Skywalker ostrzega na Ukrainie przed atakami powietrznymi

„Uwaga! Alarm powietrzny. Udajcie się do najbliższego schronu.” Te słowa obywatele nękanej przez rosyjskie ataki Ukrainy niestety słyszą zbyt często. W tej sytuacji otuchy dodawać może jednak fakt, iż od niedawna komunikat przekazuje rycerz Jedi. Mark Hamill, aktor wcielający się w Luke’a Skywalkera w sadze Star Wars, udzielił bowiem głosu aplikacji informującej o alarmach.

Air Alert połączona jest z ukraińskim systemem obrony powietrznej. Dzięki temu aplikacja może ostrzegać użytkowników o rosyjskich rakietach z precyzją równą syrenom alarmowym. Jak informuje ABC News, od teraz Ukraińcy mogą otrzymywać informacje o alarmach zarówno w swoim ojczystym języku, jak i po angielsku wypowiadane przez znanego aktora. Gdy zbliża się zagrożenie, Mark Hamill ogłasza z głośnika telefonu:

„Uwaga! Alarm powietrzny. Udajcie się do najbliższego schronu. Nie bądźcie lekkomyślni. Nadmierna pewność siebie jest waszą słabością.”

Gdy alarm się kończy, głos Luke’a Skywalkera zakomunikuje:

„Alarm zakończony. Niech Moc będzie z wami.”

Poniżej możecie odsłuchać nagrania, które dla aplikacji Air Alert przygotował Mark Hamill.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.