PublicystykaSeriale

„The Mandalorian” S03E08 (Rozdział 24) – ciekawostki

Wczoraj na Disney+ zadebiutował ósmy odcinek 3. sezonu The Mandalorian. Rozdział 24, zatytułowany The Return, zakończył najnowszą serię. Tak jak reszta epizodów, finał zawierał oczywiście wiele nawiązań i smaczków dla fanów.

Bacta

Luke Skywalker w zbiorniku z bactą na kadrze z Imperium kontratakuje

Gdy na początku odcinka Grogu ratuje swojego opiekuna, od razu przystępuje do spryskiwania go pewną substancją. Jest to bacta – środek leczniczy znany w całej galaktyce. W wersji sprayu wykorzystana została już w The Mandalorian, gdy w finale 1. sezonu IG-11 musiał szybko postawić Dina Djarina na nogi.

Czystka

Cal Kestis i Szturmowiec Czystki na kadrze z gry Star Wars Jedi: Fallen Order

Zarówno Moff Gideon, jak i jego szturmowcy używają charakterystycznych elektropałek. To broń, którą zobaczyć mogliśmy między innymi w rękach droidów IG-100 MagnaGuard w Zemście Sithów lub w arsenale Szturmowców Czystki choćby w grze Fallen Order.

Mroczne widmo

Obi-Wan Kenobi, Qui-Gon Jinn oraz Darth Maul na kadrze z filmu Mroczne widmo

Din Djarin mierzy się ze szturmowcami w korytarzu porozdzielanym przez tarcze laserowe. W podobnym otoczeniu rozegrała się walka pomiędzy Qui-Gonem i Obi-Wanem a Darthem Maulem w Mrocznym widmie.

Droid mysz

Droid naprawczy MSE-6 oraz R5-D4 na kadrze z serialu The Mandalorian

W odcinku widzimy drobną potyczkę pomiędzy R5-D4 a droidem MSE-6 znanym także jako droid mysz. Takie droidy wykorzystywane były w świecie Star Wars na przestrzeni całej sagi jako posłańcy.

Nekromanta

Imperator Palpatine na kadrze z filmu The Rise of Skywalker

W odcinku dowiadujemy się, iż Moff Gideon produkował klony, w których zaszczepić zdołał wrażliwość na Moc. W poprzednim epizodzie The Mandalorian wspomniany został projekt „Nekromanta” opracowywany przez Brendola Huxa. Choć Gideon wykorzystywał technologię do własnych celów, wygląda na to, że resztki Imperium są już w stanie ponownie ożywić Imperatora Palpatine’a.

Ochrona Mocy

Grogu na kadrze z serialu The Mandalorian

Podobnie jak w finale 1. sezonu The Mandalorian, Grogu ratuje swoich towarzyszy, za pomocą Mocy tworząc bańkę chroniącą ich przed ogniem.

Powrót droida

W finale w końcu naprawiony zostaje IG-11. Co więcej, droid pełnić będzie rolę szeryfa planety Nevarro, której przyjąć nie chciał Din Djarin. Jego kwestie w dalszym ciągu dubbinguje Taika Waititi.

Kapelusznik

Dave Filoni na premierze serialu The Mandalorian

Gdy w końcówce odcinka Din Djarin i Din Grogu odwiedzają bazę Nowej Republiki, występ gościnny ponownie zalicza Dave Filoni. Twórca Wojen klonów i Rebeliantów, a także współtwórca The Mandalorian wciela się w pilota Trappera Wolfa, który pojawiał się w serialu już kilkukrotnie.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.