Seriale

Serial Star Wars ujawnia pierwszy miecz świetlny Yody

Yoda jest nieodłącznym elementem świata Gwiezdnych wojen już od ponad 40 lat. W tym czasie dowiedzieliśmy się o nim jednak względnie niewiele – szczególnie w ramach nowego kanonu. Ale od kilku lat poprzez historie osadzone w nowej erze Wielkiej Republiki część przeszłości Mistrza Jedi zostaje przed nami odsłaniana. W najnowszym serialu na przykład zobaczyliśmy pierwszy miecz świetlny, jakim się on posługiwał.

W ubiegłym tygodniu z okazji Dnia Star Wars zadebiutowały dwa gwiezdnowojenne seriale. Większą uwagę przycięgnął oczywiście drugi sezon Visions, ale Lucasfilm przygotował jeszcze jeden projekt. Przygody młodych Jedi, jak może wskazywać tytuł, jest produkcją przeznaczoną dla dzieci. Na swoje sposoby rozwija jednak uniwersum.

W pierwszym odcinku serialu jeden z głównych bohaterów traci swój miecz świetlny, poświęcając szansę pogoni za skradzionym orężem na rzecz pomocy przyjaciołom. W ostatniej scenie epizodu mówi o tym Yodzie, który docenia jego bezinteresowny czyn i jako zastępstwo daje mu swój dawny miecz. Zwraca uwagę, iż ćwiczył nim, gdy był mniej więcej w wieku bohatera. Zakładając, iż jako młodzik Yoda również nie stracił własnej broni Jedi, jest to jego pierwszy miecz świetlny. Zobaczyć możecie go poniżej.

Mistrz Yoda trzyma swój pierwszy miecz świetlny na kadrze z serialu Przygody młodych Jedi

Serial Przygody młodych Jedi jest w całości dostępny na Disney+.

Podobne posty

Jeden komentarz

  1. Replikę tego miecza widziałem już do zakupu na monsteriada.pl – ale premierę miał już wcześniej, wzorowany na rękojeści z Wojny Klonów i walki Yody z Hrabią Dooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.