Publicystyka

„Ahsoka” S01E04 („Upadły Jedi”) – ciekawostki

Na Disney+ zadebiutował dziś czwarty odcinek najnowszego serialu aktorskiego Star Wars. Ahsoka przekroczyła już granicę połowy sezonu, w związku z czym fabuła się zagęszcza. Nie stanowi to jednak przeszkody dla easter eggów, dla których i tak znalazło się sporo miejsca. Jak zwykle, odcinek Upadły Jedi zawierał w sobie garść nawiązań dla fanów. Zapraszamy do zapoznania się z najciekawszymi z nich.


Dziedzic Imperium

Lars Mikkelsen jako Wielki Admirał Thrawn na kadrze ze zwiastuna serialu Star Wars: Ahsoka

W rozmowie z Sabine, Ahsoka nazywa Wielkiego Admirała Thrawna potencjalnym dziedzicem Imperium. Dziedzic Imperium natomiast to oczywiście tytuł książki, w której fani po raz pierwszy poznać mogli chissańskiego stratega.


Mando-verse

Carson Teva na kadrze z serialu The Mandalorian

W najnowszym odcinku kolejny występ jako Carson Teva zalicza Paul Sun-Hyung Lee. Dotąd pilota Nowej Republiki zobaczyć mogliśmy już w The Mandalorian oraz Księdze Boby Fetta.


Brat Nocy

Marrok na kadrze z serialu Star Wars: Ahsoka

W pojedynku na miecze świetlne Ahsoka zabija tajemniczego Marroka. Z ciała antagonisty zaczyna wydobywać się wówczas zielonkawy dym. Podobny efekt zaobserwować mogliśmy w scenie śmierci Savage’a Opressa w Wojnach klonów, co sugeruje, iż Marrok był Bratem Nocy.


Anakin Skywalker

Hayden Christensen jako Anakin Skywalker na kadrze z serialu Star Wars: Ahsoka

Przed i w trakcie walki z Ahsoką, Baylan wspomina Anakina Skywalkera oraz jego przemianę w Dartha Vadera. Porównuje też bieżący wpływ Ahsoki na losy galaktyki do dziedzictwa, jakie pozostawił po sobie Anakin przechodząc na ciemną stronę Mocy. Sam bohater pojawia się w końcówce odcinka.


Wielka Czystka

Planeta Mandalore na kadrze z serialu The Mandalorian

Gdy Baylan manipuluje Sabine, ujawnia, iż jej rodzina zginęła na Mandalorze w czasie Wielkiej Czystki. Najwyraźniej stało się to w czasie, gdy Ahsoka szkoliła młodą mandaloriankę i być może nie zwróciła uwagi na jej ostrzeżenia.


Ostatni Jedi

Manewr Holdo z filmu Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi

Gdy Oko Siona wchodzi w hiperprzestrzeń, poważnie uszkadza przybyłe nad Seatos statki Nowej Republiki. Jest to efekt uboczny, który lata późnej intencjonalnie wykorzysta admirał Holdo w Ostatnim Jedi.


Świat Pomiędzy Światami

Świat Pomiędzy Światami w serialu Star Wars: Rebelianci

Debiut w live action zaliczył Świat Pomiędzy Światami – koncept przedstawiony wcześniej w Rebeliantach. Ahsoka być może odpowie nam na kilka pytań na jego temat.


Darth Vader

Darth Vader w serialu Obi-Wan Kenobi

Gdy w Świecie Pomiędzy Światami Ahsoka widzi Anakina Skywalkera, tuż przed zakończeniem odcinka usłyszeć można wariację na temat marsza imperialnego, motywu muzycznego utożsamianego z Darthem Vaderem.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.