Filmy

„Ahsoka” S01E05 („Wojownik cienia”) – ciekawostki

Na Disney+ zadebiutował dziś wyczekiwany piąty odcinek najnowszego serialu aktorskiego Star Wars. Zdaniem jego gwiazdy, Rosario Dawson, jest to najlepszy epizod, jaki Ahsoka ma do zaoferowania. Taka opinia jest zrozumiała, gdyż Wojownik cienia zawiera wiele elementów, na które czekali fani Gwiezdnych wojen. Wśród nich nie mogło oczywiście zabraknąć easter eggów – poniżej jak zwykle zapraszamy do zestawienia najciekawszych.


Kolejna senatorka

Carrie Fisher jako Leia Organa w filmie Powrót Jedi

Gdy Carson Teva zwraca Herze uwagę, iż ich przedłużająca się obecność na Seatos będzie miała konsekwencje, ujawnia rolę znanej postaci w podobnych wypadach. Herę kryje bowiem Leia Organa.


Kolejny Jedi

Mark Hamill jako Luke Skywalker w filmie Powrót Jedi

Na wyzwanie Anakina, Ahsoka reaguje mówiąc, że nie będzie z nim walczyć. Podobne słowa w Powrocie Jedi wypowiada Luke Skywalker. Odpowiedź mistrza bohaterki brzmi zresztą „Już to słyszałem”.


Wojny klonów

Ahsoka Tano i kapitan Rex w serialu Wojny klonów

W Świecie Pomiędzy Światami Ahsoka przeżywa ponownie wydarzenia ze swojej młodości. Konkretniej – z czasu wojen klonów. Powracamy na Ryloth oraz Mandalorę.


Darth Maul

Mandaloriański superkomandos w serialu Star Wars: Ahsoka

W trakcie scen z oblężenia Mandalory po raz pierwszy w live action zobaczyć możemy mandaloriańskich superkomandosów. Ich hełmy zostały zmodyfikowane tak, aby przypominać Maula, który sprawował wówczas kontrolę nad planetą.


Temuera Morrison

Temuera Morrison jako Jango Fett w filmie Atak klonów

Widzimy też Rexa, który przemawia głosem Temuery Morrisona. Aktor wcielił się w Jango Fetta oraz jego klony w Ataku klonów i Zemście Sithów. Niedawno natomiast regularnie powraca do świata Star Wars w serialach. Przed Ahsoką wystąpił już w The Mandalorian, Obi-Wanie Kenobim i rzecz jasna Księdze Boby Fetta.


Ciemna strona

Hayden Christensen jako Anakin Skywalker (Darth Vader) w serialu Star Wars: Ahsoka

W czasie walki z Ahsoką, Anakin przeistacza się w Dartha Vadera. Używa miecza świetlnego o czerwonym zabarwieniu i zmieniają się jego oczy. W pojedynczych ujęciach usłyszeć można też charakterystyczny oddech oraz zobaczyć ikoniczną sylwetkę Mrocznego Lorda.


Mandalorianin

Din Djarin z serialu The Mandalorian w serialu The Book of Boba Fett

Jednym z pilotów Nowej Republiki, którzy wyciągają Ahsokę z wody, jest porucznik Lander. Wciela się w niego Brendan Wayne, który na planie The Mandalorian nosi zbroję Dina Djarina.


Rebelianci

Ahsoka Tano w serialu Rebelianci

Ahsoka w końcu przywdziewa białe szaty, w których zobaczyć mogliśmy ją w finale serialu animowanego Rebelianci.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.