Seriale

Epilog „Rebeliantów” MOŻE mieć miejsce PO wydarzeniach z najnowszego odcinka „The Mandalorian”, twierdzi Dave Filoni

Chronologia i Gwiezdne wojny to dwie rzeczy, które nigdy nie szły ze sobą w parze. Już George Lucas tworzył najpierw IV, V i VI epizod sagi Skywalkerów, by potem nakręcić części I, II i III, po czym Disney zamkną wątki rozpoczęte w latach 70. w epizodach VII, VIII, IX, dodając do tego jeszcze spin-offy, dziejące się pomiędzy III i IV częścią. Wielu fanów nie zdaje sobie nawet sprawy, że w samym serialu Wojny klonów nie wszystkie odcinki są względem siebie chronologiczne, pomimo tego, że zostały dość wyraźnie ponumerowane i podzielone na sezony (więcej o tym tutaj). Mówiąc krótko, ktoś, kto na uniwersum Star Wars nie zjadł zębów, może dostać zawrotów głowy, gdy będzie próbował to wszystko jakoś sobie uporządkować. Teraz do całej sprawy możemy dorzucić jeszcze seriale Rebelianci i The Mandalorian – choć teoretycznie akcja tego pierwszego dzieje się dużo wcześniej niż drugiego, to okazuje się, że epilog Rebels wcale nie musiał dziać się wcześniej niż najnowszy epizod Mandalorianina, w którym zadebiutowała Ahsoka Tano.

Takie informacje możemy wyciągnąć z najnowszego wywiadu, jakiego twórca Wojen klonów i Rebeliantów, a także producent wykonawczy MandalorianinaDave Filoni – udzielił magazynowi Vanity Fair. Jak powiedział słynny Kapelusznik, z jego perspektywy „nic w Star Wars nie działa zbyt dobrze, gdy ułożone jest chronologicznie”.

„(…) To wszystko niekoniecznie jest chronologiczne. Myślę, że właśnie tego ludzie najbardziej nie rozumieją, bo chcą poznawać historię liniowo, ale jako dziecko nauczyłem się, że nic w Gwiezdnych wojnach tak naprawdę nie działa w sposób liniowy. Robisz [części – przyp. red.] czwartą, piątą i szóstą, a następnie pierwszą, drugą i trzecią. Więc w duchu tej historii, kiedy patrzysz na epilog Rebeliantów, tak naprawdę nie wiesz, ile czasu minęło. Jest więc możliwe, że historia, którą opowiadam w The Mandalorian, faktycznie ma miejsce wcześniej. Możliwe. Mówię, że to możliwe.”

Dave wyraźnie zaznacza tu, że jest możliwe, iż epilog Rebeliantów dzieje się później niż piąty odcinek 2. sezonu The Mandalorian, tak więc nie powinniśmy traktować jego słów jako zapewnienia. Gdyby natomiast jego sugestia rzeczywiście okazała się prawdą, byłby to niezwykle ciekawy zabieg fabularny, który mógłby otworzyć interesujące ścieżki dla rozwoju historii Ahsoki, Thrawna, Ezry i Sabine Wren.

Czas pokaże, jak ostatecznie kwestię tę rozwiążą twórcy. My tym czasem możemy czekać na kolejny epizod Mandalorianina, który ukaże się na Disney+ w najbliższy piątek, 4 grudnia.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.