Seriale

Oryginalna aktorka głosowa reaguje na debiut Ahsoki Tano w „The Mandalorian”

Na przestrzeni ostatnich kilku dni społeczność fanów Star Wars żyła w głównej mierze jedną kwestią – debiutem powszechnie bardzo lubianej bohaterki seriali animowanych w ramach projektu aktorskiego. Co ciekawe, w bardzo krótkim czasie The Mandalorian przeniósł do formy live action aż dwie istotne postaci: Bo-Katan Kryze w trzecim odcinku 2. sezonu i Ahsokę Tano w piątym. Pojawienie się byłej Jedi przebiegło jednak odrobinę inaczej – w Bo-Katan wcieliła się bowiem Katee Sackhoff, podkładająca jej głos również w animacjach, natomiast w przypadku Ahsoki nastąpiła zmiana.

Zarówno w Wojnach klonów, jak i Rebeliantach bohaterka mówiła głosem Ashley Eckstein. W The Mandalorian w jej roli wystąpiła Rosario Dawson. Oryginalna aktorka podzieliła się w związku z tym w mediach społecznościowych wpisem, nawiązującym do debiutu Ahsoki w pierwszym serialu aktorskim Star Wars.

„Zrozumieć Ahsokę Tano to zrozumieć, co znaczy ona dla ludzi.
Miliony osób poznają Ahsokę po raz pierwszy widząc ją w The Mandalorian i jestem podekscytowana możliwością, że cofną się i zobaczą jej podróż w Wojnach klonów i Rebeliantach. Miliony fanów znają już Ahsokę i jej obecność zaczęła znaczyć dla nich więcej niż słowa w scenariuszu.
W Wojnach klonów Ahsoka była oczami widowni. Oglądający doświadczali serialu za jej pośrednictwem i choć historie miały miejsce w odległej galaktyce, jej uczucia i emocje są bardzo bliskie naszym codziennym życiom. Siła Ahsoki inspirowała, zmieniała i ratowała miliony żyć na całym świecie.
Ahsoka stała się światłem nadziei i szczerej dobroci. Relacja każdej osoby z Ahsoką jest znacząco inna, ponieważ przywołuje wspomnienia konkretnych momentów i inspiracji. Nawet w najmroczniejszych chwilach Ahsoka przynosi radość, a to jest najważniejsze.
Ahsoka nauczyła nas, że „Nie musisz mieć przy sobie miecza, aby być potężną…” a Dave Filoni przypomniał mi, że życzliwość jest potężna. Po 12 latach (i oby jeszcze wielu więcej w przyszłości!) jej pobytu w naszych życiach, Ahsoka żyje teraz w nas wszystkich. Jestem przytłoczona życzliwością wszystkich. Przeczytałam wszystkie wasze wiadomości, komentarze oraz maile i „dziękuję” nie oddałoby adekwatnie, co wasze słowa dla mnie znaczą.
Chcę, aby Ahsoka w dalszym ciągu przynosiła ludziom radość, światło i, co najważniejsze, nadzieję. To jest rola Ahsoki Tano.”

Jak na razie nie wiadomo, czy po występie w odcinku The Jedi Ahsoka pojawi się jeszcze w The Mandalorian – bohaterka odesłała bohaterów w dalszą podróż, a sama ma własne cele, tak więc przynajmniej w przypadku 2. sezonu można przypuszczać, iż już się to nie wydarzy. Coraz bardziej prawdopodobne natomiast wydaje się powstanie serialu poświęconego tylko Ahsoce, co zdają się potwierdzać plotki, o którym można było usłyszeć już jakiś czas temu.

Tymczasem kolejny odcinek The Mandalorian zadebiutuje na Disney+ oczywiście już w ten piątek, czyli 4 grudnia. Kolejne (po najbliższym będą jeszcze dwa) w dalszym ciągu będą trafiać na platformę streamingową w tygodniowych odstępach.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.