Seriale

Ponad miliard obejrzanych minut „The Mandalorian” w tygodniu premiery 2. sezonu

Za nami już ponad połowa 2. sezonu pierwszego serialu aktorskiego Star Wars. Na przestrzeni ostatnich tygodni o The Mandalorian mówi się bardzo dużo – tak dużo, że aż można by odnieść wrażenie, iż niekoniecznie jest to jedynie kwestia bańki fanów Gwiezdnych wojen. I choć stopień zaangażowania widowni w losy Dina Djarina i Grogu zapewne nie w każdej grupie oglądających jest taki sam, okazuje się, że ogrom publiki serialu mógłby pozwolić tak pomyśleć.

Jak bowiem wynika z wyliczeń portalu Nielsen (informacja została przekazana dalej przez Variety), w ostatnim tygodniu października, czyli w tygodniu debiutu pierwszego odcinka obecnie emitowanego sezonu, The Mandalorian oglądany był na Disney+ przez łączny czas ponad miliarda minut. Produkcja Lucasfilmu znalazła się tym samym na trzecim miejscu w zestawieniu najchętniej oglądanych w tamtym tygodniu tytułów, pozostając w tyle jedynie względem The Office (1,046 miliarda wyświetlonych minut) i The Queen’s Gambit (1,85 miliarda wyświetlonych minut). Warto przy tym zaznaczyć, iż obecność The Office na podobnych listach jest właściwie stałą, a serial składa się z aż 192 odcinków. Gambit królowej natomiast, zgodnie ze zwyczajem Netflixa, udostępniony został w całości 23 października, zaledwie trzy dni przed omawianym tygodniem. Trudno więc sprawiedliwie porównać wyniki – The Mandalorian co prawda pochwalić mógł się większą liczbą odcinków niż The Queen’s Gambit, jednak 8 z nich pochodzi z zeszłorocznego sezonu, a nowy opublikowano dopiero 30 października. The Office natomiast, choć również jest tu starszym, a nie debiutującym tytułem, liczy sobie znacznie więcej odcinków, co zwyczajnie zapewnia większy potencjał.

Kolejne takie zestawienie prawdopodobnie będzie już korzystniejsze dla gwiezdnowojennego projektu, jednak wtedy z kolei zabraknie świeższej konkurencji, tak że wynik oczywiście również nie będzie w pełni miarodajny. Retroaktywnie będzie można porównywać liczbę obejrzanych minut, ale ze względu na różniące się modele dystrybucji to też nie będzie idealnym rozwiązaniem. Niemniej: sukces The Mandalorian jest rzecz jasna niewątpliwy, a wyniki w kolejnych tygodniach po premierze najpewniej wyglądały i wyglądać będą jeszcze bardziej imponująco. Jeśli informacje na ten temat zostaną opublikowane, chętnie sprawdzimy, ile minut wyświetlania pierwszy serial aktorski Star Wars był w stanie sobie zapewnić, choćby pokazując na ekranie kojarzone z innych projektów postaci.

Tymczasem przed nami jeszcze trzy odcinki 2. sezonu The Mandalorian. Najbliższy trafi na Disney+ już za dwa dni, a kolejne – jak wszystkie dotąd – udostępniane będą w tygodniowych odstępach, co piątek, aż do 18 grudnia, kiedy wraz z debiutem Rozdziału 16 zakończy się emisja. Koniec ten nie będzie rzecz jasna ostateczny: planowane są już bowiem przynajmniej dwa kolejne sezony, przy czym produkcja 3. powinna niebawem ruszać.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.