Seriale

Pedro Pascal komentuje wyzwanie związane z główną rolą w „The Mandalorian”

Już od ponad miesiąca na Disney+ co tydzień trafiają kolejne odcinki 2. sezonu The Mandalorian. Pierwszy serial aktorski Star Wars, dokładnie tak jak w zeszłym roku, radzi sobie fenomenalnie na serwisie streamingowym – przynajmniej w tych krajach, w których usługa jest dostępna – i z każdym epizodem staje się tylko popularniejszy. Tytuł zawdzięczać może to między innymi zastępowi charakterystycznych postaci. Spośród nich wyróżnia się oczywiście dwójka głównych bohaterów, co mogłoby wydawać się naturalne dla każdego projektu w podobnym stylu, jednak tu sytuacja jest dość nietypowa.

W The Mandalorian mamy bowiem do czynienia z raczej małomównym bohaterem odzianym od stóp do głów w zbroję, która uniemożliwia ukazanie jakiejkolwiek mimiki, oraz jego podopiecznym, jak dotąd wydającym z siebie jedynie piski i mruknięcia. Grogu na planie jest zaledwie kukiełką i kreacja jego postaci pozostaje nieco inną kwestią, jednak za tytułowym bohaterem serialu stoi już aktor z krwi i kości. I choć sztuka aktorska sama w sobie nie jest zbyt prostym fachem, wcielanie się w postać tego pokroju z całą pewnością należy do jednych z bardziej wymagających przypadków. Potwierdza to sam Pedro Pascal, odtwórca roli Dina Djarina, który w ostatnim wywiadzie udzielonym Entertainment Weekly stwierdził:

„Największym wyzwaniem w graniu Mando w sezonie 2. w dalszym ciągu jest dość oczywista sprawa – jak na subtelne sposoby, poprzez intonację głosu, posturę czy większe albo mniejsze ruchy przedstawić scenę i utrzymać uwagę na postaci. To fizyczne wyzwanie, do którego trzeba podchodzić kreatywnie, żeby osiągnąć cel. To zawsze będzie niezwykle wyjątkowe pod tym względem.
Nie jestem pewien, czy byłbym w ogóle w stanie tego dokonać, gdyby nie ogrom doświadczenia scenicznego, które zapewnia zrozumienie postury, fizycznego wpasowania się w coś i przekazania historii w gestach, postawie czy bardzo, bardzo konkretnej intonacji głosu.”

Warto wspomnieć, iż Pedro Pascal nie jest jedyną osobą odpowiedzialną za rolę Dina Djarina. Nie wiemy co prawda, jak wyglądało to w przypadku obecnie emitowanego sezonu (a twórcy obiecywali, że w mandaloriańskiej zbroi tym razem częściej będzie znajdować się właśnie Pascal), ale na planie pierwszego aktor tak często zastępowany był kaskaderami, że reżyserka czwartego odcinka, Bryce Dallas Howard, z główną gwiazdą The Mandalorian nie miała wówczas w ogóle styczności. Nie umniejsza to oczywiście pracy, którą aktor włożył w wykreowanie tytułowej roli, jednak należy również docenić wkład pozostałych odtwórców: Brendana Wayne’a i Lateefa Crowdera.

Jak dotąd twarz Pedro Pascala widzieliśmy w The Mandalorian zaledwie raz – w finale 1. sezonu. Jak na razie przed nami jeszcze trzy odcinki 2. sezonu, tak że być może jeszcze ją ujrzymy. Najbliższy epizod zadebiutuje na Disney+ już jutro.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.