Filmy

Zakulisowy materiał wideo z okazji 40-lecia „Imperium kontratakuje”

W tym roku obchodzimy 40-lecie premiery jednej z najlepiej ocenianych odsłon całej sagi Gwiezdnych wojenImperium kontratakuje. W ciągu 40 lat swojego istnienia film w reżyserii Irvina Kershnera zdołał na stałe zdobyć serca pokoleń fanów i po dziś dzień niemal każda gwiezdnowojenna produkcja w większym lub mniejszym stopniu jest porównywana właśnie z nim. Co jednak ważniejsze, Epizod V powstał w czasach, gdy pojęcie filmowych sequeli właściwie dopiero raczkowało, a więc kontynuowanie wątków z jednego filmu w kolejnych odsłonach nie było takim standardem, jakim jest dziś. Pod wieloma względami była to produkcja przecierająca nowe szlaki – zarówno pod kątem technologicznym, jak i artystycznym.

Celebrując wspomnianą wcześniej rocznicę, oficjalny kanał Star Wars opublikował wczoraj ponad 6-minutowy materiał wideo, dzięki któremu możemy zobaczyć nieukazywane nigdy wcześniej zakulisowe nagrania, przyjrzeć się pracy ekipy produkcyjnej, a także posłuchać komentarzy twórców i aktorów.

Wideo obejrzycie poniżej:

Jakie jest Wasze pierwsze wspomnienie związane z Imperium kontratakuje? Pamiętacie jeszcze, kiedy i gdzie po raz pierwszy oglądaliście film? Dajcie znać w komentarzach!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.