Seriale

Krążownik Gideona w „The Mandalorian” to nagrany fizyczny model, nie CGI

Niedawnej premierze filmu dokumentalnego o 2. sezonie The Mandalorian towarzyszy szereg ciekawych informacji, które zawarto w samym materiale, jak i publikowane są w sieci przez osoby oraz studia odpowiedzialne za produkcję serialu. Dość ciekawą kwestią jest chociażby sposób, w jaki na potrzeby telewizyjnego show nagrany został lekki krążownik typu Arquitens, należący do Moffa Gideona.

Jak ujawniła na swoim twitterowym profilu wytwórnia ILM (Industrial Light & Magic), okręt z serialu to fizyczny model, który został sfilmowany specjalną techniką, polegającą na nagrywaniu nieruchomego obiektu za pomocą przesuwającej się kamery. Innymi słowy, twórcy niejako powrócili do korzeni, korzystając ze sposobu nagrywania, jaki stosowano chociażby podczas produkcji Oryginalnej Trylogii. Wykonywano wówczas bardzo szczegółowe modele statków, budowli i stworzeń, które następne nagrywano z dużym zbliżeniem i odpowiednim tłem, imitującym powierzchnie planet bądź przestrzeń kosmiczną.

W tamtym czasie wynikało to głównie z ograniczeń technologicznych, jednak nawet w dobie CGI taki sposób był chętnie wykorzystywany przez rozmaite ekipy filmowe (w Ataku klonów, który, jak cała trylogia Prequeli, słynie z przesadnego wręcz wykorzystania obróbki cyfrowej, stworzono fizyczną makietę areny na Geonosis).

Disney Gallery: The Mandalorian: Making of Season 2 jest już dostępne do obejrzenia na platformie Disney+. Dokument zdradza całe mnóstwo zakulisowych ciekawostek z planu serialu, tak więc gorąco zachęcamy Was do zapoznania się z nim. Niebawem na naszej stronie pojawią się wrażenia oraz ciekawostki z omawianego materiału wideo.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.