Seriale

Jak powstawał 2. sezon „The Mandalorian”? Obejrzyjcie wideo o efektach specjalnych w serialu

Listopad 2019 roku był tym momentem, w którym świat kultury popularnej zakręcił się wokół serialowego świata Star Wars. To właśnie wtedy swoją premierę na platformie Disney+ miał pierwszy sezon The Mandalorian, który przyciągnął do odbiorników miliony widzów. Wszystkich wciągnęły przygody tytułowego bohatera, ale zdecydowanym ulubieńcem tych nowych, jak i starych fanów stał się jego zabójczo uroczy towarzysz podróży, Grogu, nazywany także Baby Yodą. Internet aż kipiał od memów i najróżniejszych przeróbek z udziałem tego zielonego maleństwa.

Kluczem do tego, by każda postać oraz środowisko, w którym aktualnie odgrywały się konkretne sceny, wyglądały wiarygodnie i przyciągały wzrok, było zastosowanie tak zwanych efektów praktycznych. Wiele obcych ras było wynikiem namacalnej charakteryzacji oraz kostiumów. By stworzyć realny dla widza obraz statków, którymi poruszały się postaci, często tworzono ich miniaturowe wersje. Ważnym jest także to, że należy pamiętać, iż efekty praktyczne nie są jedynym kluczem do wykonania bardzo dobrej scenografii.

Jednym z największym atutów The Mandalorian jest niezwykła dbałość o wszelkie wizualne szczegóły dzięki między innymi technologii zwanej stagecraft, która polega wykorzystaniu ekranu LED z tylną projekcją, by móc dzięki temu stworzyć przekonujące tło. Właśnie to sprawiało, że przedstawiony świat w serialu był tak realistyczny. Takie połączenie efektów praktycznych i technologii stagecraft pozwalał widzowi w pełni zagłębić się realizm na ekranie.

Jakiś czas temu Industrial Light & Magic udostępniło na swoim kanale YouTube wybrane materiały z prac nad 2. sezonem The Mandalorian. Zapoznać z nimi możecie się poniżej i dzięki temu dowiedzieć się, jak w przybliżeniu zrealizowane zostały efekty specjalne z ośmiu ubiegłorocznych odcinków serialu.

Wizualne osiągnięcia 1. sezonu The Mandalorian były zdumiewające, jednak to 2. sezon, dzięki połączeniu technologii stagecraft z efektami praktycznymi, jest prawdziwym przykładem doskonałej precyzji i pracy wykonanej z największą pasją, która pod wieloma względami przewyższała niejeden kinowy hit.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.