Seriale

Reżyser „The Mandalorian” opowiada o wizycie George’a Lucasa na planie serialu

george-lucas-rosario-dawson1-1.jpg

2. sezon The Mandalorian nie tylko dorównał standardom nakreślonym przez poprzednika, ale wręcz prześcignął go pod względem jakości i liczby gościnnych występów bohaterów z innych dzieł świata Gwiezdnych wojen. Dokument Disney Gallery: Star Wars: The Mandalorian, który pod koniec roku pojawił się na Disney+, ujawnił, jak wyglądał proces tworzenia najnowszym odcinków serii live action.

Jednym z najciekawszych momentów materiału zza kulis było przedstawienie wizyty twórcy odległej galaktyki, George’a Lucasa. Dzięki jednemu z reżyserów serialu możemy dowiedzieć się nieco więcej na temat tego, jak przebiegało to wydarzenie.

Sam Hargrave, reżyser drugiej ekipy The Mandalorian, w wywiadzie dla serwisu Collider opowiedział o swoich doświadczeniach podczas kręcenia 2. sezonu serii.

Gdy zapytano go o odwiedziny Lucasa, odparł:

„Byłem tam, ale pracowałem wtedy na innym planie. Jednak później przeszedłem się na miejsce i go zobaczyłem. Można było odnieść wrażenie, jakby pojawił się prawdziwy Yoda. Tego dnia było tam więcej ludzi, niż w jakikolwiek inny dzień podczas kręcenia któregokolwiek odcinka z całego sezonu. To wyglądało tak, jakbyśmy byli na scenie Comic-Conu. Istne szaleństwo.”

Dzięki zakulisowym materiałom wiemy, że podczas wizyty Lucasa działo się bardzo wiele – zdążył między innymi potrzymać kukiełkę Grogu, co na słynnym już zdjęciu uwiecznił Jon Favreau, i pośmiać się wspólnie z odtwórczynią roli Ahsoki Tano, Rosario Dawson.

Kiedy Hargrave’a zapytano, czy chciał podejść do George’a i poprosić o wspólne zdjęcie, odparł twierdząco, jednakże zdecydował się tego nie robić, gdyż, jak sam stwierdził, nie za to mu płacono i nie po to Ojciec Gwiezdnych wojen przyszedł na plan zdjęciowy.

„…[Lucas – przyp. red.] chciał po prostu przyjść i zobaczyć, no wiesz, owoc swojej pracy z okresu trzydziestu czy czterdziestu lat… Więc chciałem, żeby się tym cieszył.”

Reżysera spytano również, czy miał wkład w kreację świetnych scen akcji z udziałem Ahsoki Tano, którą mogliśmy obserwować w ramach piątego odcinka zatytułowanego The Jedi, lecz Hargrave niemal całą zasługę za to przypisał Dave’owi Filoniemu.

„…Pokazał nam scenorysy i kadry, nad którymi pracował od miesięcy. Dave Filoni wymyślił większość z tych motywów.”

Dalszy ciąg przygód Dina Djarina poznamy wraz z premierą 3. sezonu The Mandalorian, który ma zadebiutować na początku przyszłego roku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.