Seriale

Ujawniono logo i twórców „The Book of Boba Fett”. Trwają już zdjęcia do spin-offu!

Kiedy podczas Disney Investor Day 2020 nie poinformowano o planach na projekt poświęcony Bobie Fettowi, zdążyliśmy zwątpić we wcześniejsze doniesienia o jego powstawaniu – szczególnie, że i te nie sprawiały wówczas wrażenia pewnych. The Mandalorian dość szybko jednak potwierdził, iż rzeczywiście powstaje spin-off o najsłynniejszym łowcy nagród Gwiezdnych wojen.

Pod koniec ostatniego odcinka 2. sezonu – a właściwie już po jego zakończeniu, bo w ramach krótkiej sceny po napisach – zobaczyliśmy bowiem, jak Fett z pomocą Fennec Shand przejmuje pałac Jabby, po czym pojawiła się informacja, iż już w grudniu przyszłego roku na Disney+ zadebiutuje The Book of Boba Fett. Dziś natomiast oficjalnie ujawniono logo i pierwszą listę osób zaangażowanych w projekt.

The Book of Boba Fett, nowy serial oryginalny z Temuerą Morrisonem i Ming-Na Wen w rolach głównych oraz Jonem Favreau, Dave’em Filonim i Robertem Rodriguezem na stanowiskach producentów wykonawczych, osadzony w czasie akcji The Mandalorian, trafi na Disney+ w grudniu 2021.”

Tak jak można było się spodziewać, towarzysząca Bobie postać Fennec Shand również będzie ważną częścią spin-offu. Dość niespodziewany natomiast może być udział Roberta Rodrigueza, reżysera szóstego odcinka 2. sezonu The Mandalorian, bo choć zrealizował on epizod, w którym Fett w pełni powrócił do świata Star Wars, podobno zaangażowany został na ostatni moment, w ramach zastępstwa – niemniej oczywiście cieszymy się, że w dalszym ciągu będzie mógł zajmować się fascynującą go postacią.

Warto dodatkowo podkreślić też słowa „nowy serial oryginalny” – z jakiegoś powodu wiele osób przekonanych jest, iż The Book of Boba Fett będzie 3. sezonem The Mandalorian lub że ukaże się zamiast niego. Na ten moment premiery obu projektów planowane są na grudzień przyszłego roku, co może wskazywać, że spin-off o Bobie Fetcie będzie serialem krótszym, co zgadzałoby się z pierwszymi doniesieniami na jego temat, lub że debiut 3. sezonu Mandalorianina nieco się opóźni (oczywiście możliwe jest też, że obie te opcje są prawdziwe).

W wywiadzie udzielonym Good Morning America Jon Favreau po raz kolejny potwierdził, iż 3. sezon The Mandalorian i The Book of Boba Fett to dwa osobne projekty, które debiutować będą w krótkim odstępie czasu między jednym a drugim (wyklucza to więc możliwość emisji równoległej i dlatego nie uwzględnialiśmy tej możliwości w poprzednim akapicie). Mimo tego wygląda na to, że będzie to ważny tytuł, ściśle związany z główną narracją serialu, z którego wyrósł. Ponadto filmowiec ujawnił, że trwa już produkcja spin-offu o Bobie Fetcie i preprodukcja kolejnego sezonu The Mandalorian.

„Nie chcieliśmy rujnować niespodzianki, gdy Kathleen Kennedy ogłaszała wszystkie inne seriale, więc pozwolili mi utrzymać to w sekrecie. Jest to osobny projekt, nie 3. sezon The Mandalorian. Ale czego nie ogłosiliśmy, to że następny serial – Kathy nazwała go następnym rozdziałem – to właśnie The Book of Boba Fett. Zaraz po tym wracamy do produkcji 3. sezonu The Mandalorian, wracamy do głównego bohatera, którego znamy i kochamy. Tak że będą jeden po drugim, jesteśmy w preprodukcji tego i w czasie zdjęć do Boby Fetta.”

The Book of Boba Fett zadebiutuje na Disney+ w grudniu przyszłego roku. Premiera kolejnego sezonu The Mandalorian planowana jest na okres świąt Bożego Narodzenia tego samego roku. Oprócz projektu poświęconego Fettowi, Jon Favreau i Dave Filoni pracują też nad dwoma innymi spin-offami pierwszego serialu aktorskiego Star Wars – będą to Ahsoka oraz Rangers of the New Republic.

Podobne posty

14 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.