Seriale

„The Mandalorian”: Din Djarin pierwotnie miał wylądować w miejscu znanym z „Nowej nadziei”

Choć minęło już nieco czasu od zakończenia emisji 2. sezonu The Mandalorian, okazuje się, że wciąż nie wiemy wszystkiego nawet o 1. sezonie popularnej serii aktorskiej. Jednym z charakterystycznych miejsc odwiedzonych przez Dina Djarina była planeta Tatooine, a konkretnie port w Mos Eisley, gdzie za pierwszym razem bohater naprawiał swój statek i spotkał Toro Calicana, a później trafił tam w poszukiwaniu osady Mos Pelgo – miejsca pobytu Cobba Vantha. Okazuje się, że mało brakowało, by w produkcji pojawiło się jeszcze jedno charakterystyczne miejsce.

Jak zdradził na swoim instagramowym profilu artysta koncepcyjny The Mandalorian, Anton Grandert, pierwotnie planowano, by Razor Crest wylądował w Doku 94, czyli dokładnie tym samym, w którym zadokował Sokół Millennium Hana Solo w trakcie wydarzeń z Nowej nadziei.

„Oto miejsce, które pomogłem zaprojektować na potrzeby Rozdziału 5. Mandalorianina. Pierwotny pomysł zakładał, że będzie to Dok 94, więc bardzo mocno wzorowałem się na materiałach z Nowej nadziei. Później pomysł uległ zmianie i nieco zmniejszyliśmy obszar. Próbowałem również odtworzyć wejście do doku z Epizodu IV, a także pracowałem nad układem ulic.”

Choć pomysł umieszczenia w ramach serialu Doku 94 na pierwszy rzut oka może wydawać się ciekawy, to ciężko nie odnieść wrażenia, że byłaby to już zbyt wielka dawka nostalgii jak na pojedynczy odcinek. Biorąc pod uwagę, że w Rozdziale 5. zobaczyliśmy charakterystyczną kantynę, dewbacki, banthy i Tuskenów, sporo widzów mogłoby poczuć przesyt w kontekście nawiązań do Oryginalnej Trylogii.

Jak na ironię, choć w The Mandalorian odwiedzamy całą masę nowych lokacji, Tatooine wydaje się być miejscem, o którym widzowie mogli dowiedzieć się najwięcej. Ukazanie Mos Pelgo, smoka krayt i kultury Tuskenów było niesamowicie interesujące i prawdopodobnie jeszcze nie raz odwiedzimy ten pustynny świat – jeśli nie w The Mandalorian, to na pewno w The Book of Boba Fett i Obi-Wanie Kenobim.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.