Książki i komiksy

Autor Wielkiej Republiki zapowiada, że dotychczasowe dzieła to tylko początek większej historii w świecie Star Wars

star-wars-the-high-republic-rising-storm-tall-1.jpg

Od początku tego roku jesteśmy świadkami prężnego rozwoju projektu wydawniczego, mającego przybliżyć nam zupełnie nową erę świata Gwiezdnych wojenWielką Republikę. Za Oceanem fani doczekali się już premier kilku książek i komiksów, w tym Światła Jedi i Próby odwagi, które niebawem zadebiutują również na polskim rynku nakładem wydawnictwa Olesiejuk. Choć dotychczasowe dzieła spod szyldu The High Republic są bardzo pozytywnie oceniane przez czytelników, okazuje się, że tak naprawdę mamy obecnie do czynienia z wierzchołkiem góry lodowej, jaką jest cały projekt opracowywany przez grupę utalentowanych pisarzy.

Jeden z nich, Cavan Scott, w niedawnym wywiadzie dla Comicbook.com, podczas którego promował swoją książkę osadzoną w czasach świetności Zakonu Jedi – The Rising Storm – zdradził, że w nadchodzących latach możemy spodziewać się znacznego rozwoju Wielkiej Republiki, a publikowana obecnie 1. faza książek i komiksów to zaledwie fragment większej historii. Autor porównał obecną falę powieści i komiksów do wprowadzających sekwencji, pojawiających się przez każdym filmem o Jamesie Bondzie.

„Zabawne jest to, że mieliśmy już pierwszą falę tytułów, ale tak naprawdę są to dopiero początkowe sekwencje z Jamesa Bonda. To historia, którą planowaliśmy od lat i która będzie trwała latami. Jestem najbardziej podekscytowany właśnie tym, że ludzie zaczynają zdawać sobie sprawę z prawdziwej skali tego, co robimy, i faktu, że te wydarzenia, które do tej pory poznaliśmy, tak naprawdę są tylko incydentami wprowadzającymi. Są w rzeczywistości tym, co rozpoczyna historię, a nie jej główną osią.

Nie mogę powiedzieć nic więcej, nie zdradzając jednocześnie wielkich spoilerów, ale było wielu Jedi, których pojawienie się zapowiadaliśmy i o których wspominaliśmy wcześniej, a do teraz spotkaliśmy tylko garstkę z nich. Ponownie, to tylko ich początki w historii, jaką chcemy opowiedzieć. Ich świat zmieni się dramatycznie i nie mogę się doczekać, aż zobaczycie, jak do tego dojdzie.”

Pozostaje mieć nadzieję, że kolejne etapy tego wielkiego przedsięwzięcia będą spotykały się z równie pozytywnych odbiorem, co obecny.

Amerykańska premiera The High Republic: The Rising Storm zaplanowana jest na lipiec tego roku, a niedługo później powieść Cavana Scotta ukaże się również w Polsce.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.