Książki i komiksy

Znamy przybliżone daty premier nowych książek Star Wars!

Nie minął nawet miesiąc, odkąd dowiedzieliśmy się, iż wydawaniem książek Star Wars na terenie Polski zajmować będzie się wydawnictwo Olesiejuk, zastępując wydawnictwo Uroboros, które pod koniec zeszłego roku zrezygnowało z tej odpowiedzialności. Pierwszą informacją, jaka się z tym wiązała, była data premiery pierwszej powieści eksplorującej erę The High RepublicŚwiatło Jedi Charlesa Soule’a trafi do sprzedaży już 4 maja. Niedługo po tym dowiedzieliśmy się też, że zaledwie dzień później w naszym kraju zadebiutuje powieść The Mandalorian. Teraz natomiast poznaliśmy planowane terminy wydań kolejnych książek.

Wszystkie nowe tytuły, o których poinformowało nas wydawnictwo, podobnie jak Światło Jedi, składać będą się na opowieści z okresu Wielkiej Republiki. Będą to Próba odwagi (A Test of Courage), W ciemność (Into the Dark) oraz The Rising Storm. Pierwsza powieść ma trafić do sprzedaży w czerwcu lub lipcu, druga we wrześniu, a trzecia w październiku lub listopadzie. Więcej szczegółów, a więc dokładne daty premier, ceny czy formy wydań książek, Olesiejuk ujawniać będzie oczywiście w czasie bliższym terminom debiutów.

Zapowiedzi nowego wydawnictwa na ten moment są dość imponujące, szczególnie jak na początek działalności w świecie Gwiezdnych wojen. Można mieć nadzieję, iż tempo wydawania nowych tytułów nie zawiedzie fanów historii z odległej galaktyki.

Podobne posty

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.