Książki i komiksy

Nadchodzi niezapowiedziana książka ze świata Star Wars? Starożytność spotyka odległą galaktykę

Nieczęsto mamy do czynienia z przedwczesnymi wyciekami niezapowiedzianych publikacji ze świata Gwiezdnych wojen. Zdarza się to w przypadkach wielkich projektów, jak choćby Wielkiej Republiki, czy niektórych przewodników, więc nie są to byle jakie pozycje. Równie interesująca może być nadciągająca książka.

Na stronie kanadyjskiego oddziału sklepu Amazon znaleziono bowiem niezapowiedzianą powieść Star Wars, której premierę wyznaczono na 28 września tego roku. Szczególną uwagę zwracają jednak dwie kwestie – wydawnictwo oraz osoba autora. Abrams Books do tej pory w ramach Gwiezdnych wojen wydawał albumy z serii The Art of…, więc to dość dziwny wybór wydawnictwa do powieści. Zwłaszcza, że informacje zawarte na ich stronie sugerują, iż spośród 256 stron znajdzie się tylko 10 czarno-białych ilustracji, co oznacza, że raczej możemy wykluczyć kolejny album. Zwłaszcza, że autorem jest Jack Mitchell – na Stanford uzyskał tytuł doktora literatury klasycznej, jest poetą piszącym po angielsku i łacinie, a ponadto jest autorem powieści młodzieżowych osadzonych w starożytności. Zaproponowanie mu napisania książki osadzonej w świecie Star Wars to interesująca i zaskakująca decyzja. Obecnie na jego stronie jest już zakładka poświęcona nowemu projektowi nadciągającemu tej jesieni, zaś opis brzmi następująco:

Najdoskonalszy filmowy epos spotyka się z dziedzictwem eposu klasycznego.

Wszystko składa się więc w jedną całość, a opis projektu może sugerować, że będzie to opowiedziana na nowo saga Skywalkerów, tylko napisana na modłę starożytnych epików – Homera czy Wergiliusza – którymi w końcu Jack zajmuje się naukowo. Warto odnotować, że podobny projekt literacki w ramach Star Wars już miał miejsce, kiedy to 9 epizodów kosmicznej sagi ukazało się w formie dramatów stylizowanych na wzór Szekspira, których autorem był Ian Doerscher.

Jeśli informacje o dacie premiery są prawdziwe, to oficjalnej zapowiedzi oraz większej ilości informacji o nadciągającej książce Jacka Mitchella powinniśmy spodziewać się w ciągu najbliższych tygodni.

1 komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.