Seriale

Qui-Gon Jinn w serialowym „Kenobim” coraz bardziej prawdopodobny

Qui-Gon-Jinn-Mroczne-Widmo-1.jpg

Nie ulega wątpliwości, że Qui-Gon Jinn to jedna z najważniejszych postaci nie tylko dla Obi-Wana Kenobiego, ale także dla całego świata Gwiezdnych wojen. To w końcu on odkrył Anakina Skywalkera i jako pierwszy poznał sekret zachowania świadomości po śmierci.

Stąd też wzięły się oczekiwania fanów, którzy chcieliby powrotu Mistrza Jedi w serialu poświęconym jego ostatniemu padawanowi. Jak wiemy z Zemsty Sithów, w trakcie swojego wygnania na Tatooine Obi-Wan miał starać się porozumieć z Qui-Gonem i spróbować nauczyć się jego techniki pokonywania śmierci. Z kolei z opowiadania Master & Apprentice dowiadujemy się, że cel ten jak najbardziej osiągnął, a w tym samym czasie Qui-Gon nauczył się manifestować swoją świadomość pod postacią Ducha Mocy, a nie tylko samego głosu.

Kolejny element do tej układanki dodaje wydana w ostatnim czasie książka Skywalker: A Family at War, która jest swego rodzaju biografią słynnej rodziny. Czytamy w niej, że Kenobiemu zajęło 10 lat, żeby porozumieć się ze swoim mistrzem… Co jednak istotniejsze, wedle oficjalnych informacji 10 lat po Epizodzie III ma dziać się akcja serialu o Obi-Wanie. Czy zatem zobaczymy na ekranie trening Obi-Wana oraz pierwszą rozmowę Mistrza i Ucznia po latach, czy może ich relacja będzie już faktem w momencie rozpoczęcia emisji? Aby poznać odpowiedzi na te pytania, przyjdzie nam zapewne czekać aż do premiery serialu, jednak powrót Liama Neesona do roli Qui-Gona stał się teraz bardziej prawdopodobny, niż kiedykolwiek wcześniej.

Obi-Wan Kenobi pojawi się na platformie Disney+ w 2022 roku. Poza powracającymi w rolach z Prequeli Ewanem McGregorem i Haydenem Christensenem, w obsadzie możemy znaleźć wiele ciekawych nazwisk, które ogłoszono niedawno.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.