Książki i komiksy

Ujawniono szczegóły 2. fali tytułów z Wielkiej Republiki!

Choć na polskim rynku era Wielkiej Republiki dopiero zacznie rozwijać swoje skrzydła za sprawą wydawnictwa Olesiejuk, to anglojęzyczni fani mogą już powoli przygotowywać się do 2. fali książek i komiksów osadzonych w czasach świetności Zakonu Jedi. Oficjalna strona StarWars.com ujawniła szczegóły nadchodzących pozycji – możemy zapoznać się z ich okładkami, datami premier oraz opisami.

star-wars-the-high-republic-6-cover-1.jpeg

KOMIKSTHE HIGH REPUBLIC #6

Wydawnictwo: Marvel
Autor: Cavan Scott
Ilustracje: Georges Jeanty
Projekt okładki: Phil Noto
Premiera: 2 czerwca 2021

„Nowa historia!
GRANICE REPUBLIKI w kryzysie! JEDI ze stacji STARLIGHT BEACON łączą siły ze swoim najbardziej przerażającym wrogiem, aby stawić czoła niepowstrzymanej hordzie DRENGIRÓW.
AVAR KRISS i jej nowi sojusznicy walczą z koszmarnymi stworzeniami na surowym wulkanicznym świecie. Czy młoda Jedi KEEVE TRENNIS może uratować swojego byłego mistrza przed ciemnością?
Kim lub czym jest WIELKI PROTOPLASTA?!”

star-wars-the-high-republic-rising-storm-cover-1.jpg

POWIEŚĆ DLA DOROSŁYCH – THE RISING STORM

Wydawnictwo: Del Rey
Autor: Cavan Scott
Projekt okładki: Joseph Meehan
Premiera: 29 czerwca 2021

„Po dramatycznych wydarzeniach w przedstawionych w książce Światło Jedi bohaterowie epoki Wielkiej Republiki powracają, by stawić czoła niepokojom i przerażającemu wrogowi.

W następstwie Wielkiej katastrofy nadprzestrzennej i heroicznego wysiłku Jedi, Republika nadal się rozwija, łącząc kolejne światy pod jednym, zjednoczonym sztandarem. Prowadzony przez kanclerz Linę Soh, duch jedności rozprzestrzenia się w całej galaktyce, z Jedi i nowo powstałą stacją Starlight Beacon na czele.

Aby to uczcić, kanclerz planuje „The Republic Fair”, pokaz możliwości i pokoju, jakie daje rozszerzająca się Republika – przesłanie, które Jedi mają nadzieję wspierać. Stellan Gios, Bell Zettifar, Elzar Mann i inni dołączają do wydarzenia jako ambasadorzy pokoju. Ale gdy oczy galaktyki zwracają się w stronę ważnego wydarzenia, to samo robią szaleni Nihilowie. Ich przywódca, Marchion Ro, zamierza zniszczyć ducha jedności. Jego burza przerywa widowisko, siejąc chaos z żądzy zemsty.

Gdy Jedi walczą z szalejącymi Nihilami, stają twarzą w twarz z prawdziwym złem, które ich wróg planuje uwolnić w całej galaktyce. Jest to zło, przed jakim nawet Moc nie może ich ochronić.”

POWIEŚĆ DLA MŁODYCH CZYTELNIKÓW – RACE TO CRASHPOINT TOWER

Wydawnictwo: Disney Lucasfilm Press
Autor: Daniel José Older
Ilustracje: Petur Antonsson
Projekt okładki: Petur Antonsson
Premiera: 29 czerwca 2021

„„Republic Fair” nadciąga! Goście z wszystkich zakątków galaktyki zmierzają na planetę Valo na ogromny, wzbudzający podziw festiwal świętujący istnienie Republiki. Kiedy jego znajomi Valonianie przygotowują się do festiwalu, padawan Ram Jamoram chowa się w swoim ulubionym miejscu: brudnym warsztacie, pełnym części i narzędzi. Ale kiedy alarm rozbrzmiewa z pobliskiego wzgórza zwanego Crashpoint Peak, Ram wybiera się tam ze swoim droidem V-18. Tam odkrywa, że ktoś zniszczył wieżę komunikacyjną Valo – przerażąjący znak, że Valo i „Republic Fair” są w niebezpieczeństwie. Kiedy Ram pędzi, by ostrzec Jedi, budzący postrach Nihilowie atakują! Ram musi stawić czoła wrogowi w wieży Crashpoint i wysłać sygnał pomocy do Republiki. Na szczęście, może liczyć na pomoc ze strony nieoczekiwanych, nowych przyjaciół…”

high-republic-adventures-idw-issue-6-older-tolibao-1.jpg

KOMIKS – THE HIGH REPUBLIC ADVENTURES #6

Wydawnictwo: IDW
Autor: Daniel José Older
Ilustracje: nieznane
Projekty okładek: Harvey Tolibao, Ilias Kyriazis
Premiera: 7 lipca 2021

„Rozpoczyna się nowy arc!

Kiedy galaktyka przygotowuje się na „Republic Fair”, Qort i Farzala opuszczają swoich przyjaciół padawanów i dołączają do Leoxa Gyasiego oraz jego załogi na pokładzie Vessel. Ich celem jest wypełnienie sekretnej misji dla Zakonu. Co może pójść nie tak? Jak się okazuje: dosłownie wszystko.”

POWIEŚĆ MŁODZIEŻOWA – OUT OF THE SHADOWS

Wydawnictwo: Disney Lucasfilm Press
Autor: Justina Ireland
Projekt okładki: Zespół artystyczny Disney Publishing
Premiera: 22 lipca 2021

„Najciemniejsze sekrety najtrudniej wyciągnąć na światło…

Sylvestri Yarrow przeżywa serię ogromnego pecha, której końca nie widać. Robi wszystko, co w jej mocy, by utrzymać rodzinną firmę transportową po śmierci matki, ale między narastającym długiem a coraz częstszymi atakami Nihilów na niepodejrzewające niczego statki, Syl grozi utrata wszystkiego, co zostało jej po matce. Syl wyrusza na Coruscant, do stolicy galaktyki, by uzyskać pomoc, ale zamiast tego zostaje wciągnięta w sprzeczkę o skrawek galaktycznej przestrzeni między dwiema najpotężniejszymi rodzinami Republiki. Wplątanie się w rodzinną politykę to ostatnia rzecz, w jakiej chciałaby brać udział Syl, ale obietnica ogromnego zarobku jest wystarczająca, by utrzymać jej zainteresowanie…

Tymczasem rycerz Jedi Vernestra Rwoh zostaje wezwana na Coruscant, ale nie ma pojęcia po co i przez kogo. Razem z padawanem Imrim Cantarosem docierają do stolicy w towarzystwie mistrza Cohmaca Vitusa i jego padawana Reatha Silasa – razem zostają poproszeni o asystowanie w sporze własnościowym. Ale dlaczego? Co jest tak ważnego w pustym skrawku przestrzeni? Odpowiedź poprowadzi Vernestrę do nowego zrozumienia jej umiejętności, a Syl zabierze z powrotem do przeszłości… gdzie prawda wreszcie wyjdzie na jaw.”

tempest-runner-cavan-scott-1.jpg

SŁUCHOWISKO – TEMPEST RUNNER

Wydawnictwo: Del Rey
Autor: Cavan Scott
Projekt okładki: nieznane
Premiera: 31 sierpnia 2021

„Jedna z najbardziej zaufanych sojuszniczek Marchiona Ro (o ile Marchion komukolwiek ufa) – Lourna Dee – wyrobiła sobie pozycję jako jedna z liderek Nihilów. Ale na szczycie jest się samotnym, a Tempest Runnerzy tacy jak Lourna zawsze muszą na siebie uważać – zagrożenie może pochodzić od Jedi albo znajomych Nihilów.”

MANGA – THE EDGE OF BALANCE

Wydawnictwo: Viz
Autor: Justina Ireland i Shima Shinya
Ilustracje: Mizuki Sakakibara
Projekt okładki: Mizuki Sadadibara
Premiera: 7 września 2021

„W następstwie Wielkiej Katastrofy Nadprzestrzennej młoda Rycerz Jedi Lily Tora-Asi zostaje przydzielona do pomocy przesiedlonym cywilom znajdującym się na Banchii, planecie w systemie Inugg, daleko w Zewnętrznych Rubieżach. Równoważąc opiekę nad przybywającymi osadnikami oraz naukę padawanów w posterunku Jedi, Lily musi także stawić czoła atakowi podstępnych Drengirów, a po wydarzeniach związanych z „Republic Fair”, także rosnącemu zagrożeniu ze strony Nihilów. Prawdziwe zagrożenie dla Lily i jej padawanów leży jednak znacznie bliżej…”

showdown-at-the-fair-mann-high-republic-1.jpg

KSIĄŻKA DLA DZIECI – SHOWDOWN AT THE FAIR

Wydawnictwo: Disney Lucasfilm Press
Autor: George Mann
Ilustracje: Petur Antonsson i zespół artystyczny Disney Publishing
Projekt okładki: Petur Antonsson i zespół artystyczny Disney Publising
Premiera: 5 października 2021

Wszyscy świętują dotarcie „Republic Fair” na planetę Valo. Do czasu, aż Nihilowie przypuszczają niespodziewany atak, a Wookiee Burryaga i pozostali Jedi są zmuszeni uratować sytuację.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.