Książki i komiksy

„Target Vader” i inne zapowiedzi Star Wars od wydawnictwa Egmont!

Komiksowa ofensywa wydawnictwa Egmont trwa! Podczas dzisiejszego wydarzenia związanego z ujawnieniem planów wydawnictwa na pozostałe miesiące roku znalazło się miejsce na kilka gwiezdnowojennych zapowiedzi.

We wrześniu na półki księgarń trafi zbiorcze wydanie miniserii Target Vader (pol. Vader na celowniku), która oryginalnie ukazała się w drugiej połowie 2019 roku. 6-zeszytowy komiks autorstwa Robbiego Thompsona i zilustrowany przez Marca Laminga opowiada losy drużyny łówców nagród, postanawiających zapolować na Dartha Vadera. Głównym bohaterem miniserii jest Beilert Valance – protagonista serii Łowcy nagród, której wydawanie Egmont rozpocznie od maja.

Kolejne tomy dostaną obecnie wydawane ongoingi. Również we wrześniu przeczytamy należący do serii Star Wars arc Operacja Gwiezdny Blask, w którym Rebelia będzie starała się znaleźć sposób na skontaktowanie się z różnymi komórkami; poznamy także przeszłość antagonistki – komandor Zahry. W październiku na rynek trafi drugi tom Dartha Vadera zatytułowany Prosto w ogień – tym razem tytułowy Lord Sithów przemierzy drogę z planety Mustafar na Exegol i pozna sekrety Imperatora Palpatine’a. Z kolei w listopadzie wydana zostanie kontynuacja losów Valance’a z serii Łowcy nagród – w Cel: Valance Beilert zmierzy się z Zuckussem, 4-LOMem, gangiem Hondo Ohnaki… i swoją przeszłością.

Star Wars Komiks dostanie w tym roku 2 kolejne zeszyty z serią Star Wars z 2015 roku – nie wiadomo jednak, jaki los czeka to wydanie później. Będą to historie The Escape (w czerwcu) i The Scourging of Shu-Torun (w październiku) wydane z poniższymi okładkami.

W październiku opublikowany zostanie także nowy zeszyt komiksu Star Wars Film – serii wydawniczej, w której publikowane są młodzieżowe adaptacje filmów z gwiezdnej sagi. Tym razem będzie to Zemsta Sithów.

Potwierdzone zostały także wydania serii The High Republic od wydawnictwa Marvel, która ukaże się w odpowiednim czasie – prawdopodobnie zapowiedzi doczekamy się bliżej premiery zbiorczego wydania w USA – oraz najnowsza seria komiksowa Doctor Aphra z 2020 roku – tutaj wydawnictwo rozważa inną formę wydania, z większą ilością zeszytów przy mniejszym nakładzie i większej cenie.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.