Książki i komiksy

Gwiezdne wojny w Polsce – na co warto czekać w maju 2021?

Maj 2021 roku to wyjątkowy miesiąc dla polskich fanów Gwiezdnych wojen – z dniem 4 maja rozpocznie się wspólna podróż z Wydawnictwem Olesiejuk, które zacznie wydawać na naszym rynku oficjalne powieści ze świata Star Wars, zaczynając od tej obecnie najważniejszej – rozpoczynającej erę The High Republic (znaną u nas jako Wielka Republika). Przyjrzymy się, jakie premiery z polskiego rynku czekają na nas w nowym miesiącu.

wielka-republika-swiatlo-jedi-olesiejuk-1.jpg

Powieść dla dorosłych Charlesa Soule’a otwierająca wielkie wydarzenie w świecie Gwiezdnych wojen, czyli erę The High Republic.

Na długo przed Imperium i Wojnami klonów światy prosperowały pod przywództwem senatu, a wszędzie panował pokój, zaprowadzony przez członków zakonu zwanych Jedi. Jednak pewnego dnia w nadprzestrzeni dochodzi do katastrofy. Rycerze Jedi stawiają czoła klęsce, ale poza granicami Republiki czai się już nowe niebezpieczeństwo, a z mroku wyłania nowy wróg.


star-wars-the-mandalorian-olesiejuk-1.jpg

Skierowana do młodzieży adaptacja 1. sezonu The Mandalorian autorstwa Joe Schreibera.

Powieść na podstawie przebojowego serialu The Mandalorian. Samotny łowca nagród przemierza galaktykę w poszukiwaniu zleceń. Gdy jego celem
okazuje się Dziecko, postanawia chronić je za wszelką cenę.


  • Komiks Star Wars Łowcy Nagród. Tom 1. Najgroźniejsi w galaktyce
  • 120 stron
  • miękka oprawa ze skrzydełkami
  • 19 maja
  • 39,99 zł
  • m.in. sklep wydawnictwa Egmont

Najnowsza oryginalna seria komiksowa, ukazująca się za Oceanem od marca 2020 roku. U boku Beilerta Valance’a znanego z komiksów Target Vader, Han Solo – Imperial Cadet czy klasycznych zeszytów Marvela obserwujemy środowisko łowców nagród po Epizodzie V. Pierwszy arc historii skupia się na przekręcie z przeszłości, którego inicjatorka po latach wyszła z cienia. Poza Valancem w sprawę zaangażowani są m.in. Boba Fett oraz Bossk.


Sięgnij po kredki i pokoloruj według wzoru bohaterów przebojowego serialu The Mandalorian. Swoje obrazki możesz dodatkowo ozdobić naklejkami, które znajdziesz w książce.


Ponad 100 stron rysunków – a na nich postaci z Gwiezdnych wojen do pokolorowania – to gwarancja fantastycznej zabawy! W środku znajdziesz też naklejki ze swoimi ulubionymi bohaterami. Niech Moc będzie Tobą!


Skocz w nadprzestrzeń z całkowicie nową kolekcją dwunastu pełnych zwrotów akcji opowiastek z Gwiezdnych wojen i ruszaj w podróż po rubieżach galaktyki. Każdą z tych ekscytujących historii przeczytasz w pięć minut. To idealna lektura na szybką przygodę z prędkością nadświetlną!


Anglojęzyczni czytelnicy nie znajdą dla siebie zbyt wiele nowości – oprócz nowych zeszytów komiksów, na rynku ukaże się jedynie pierwsza część antologii Star Wars Insider: The Fiction Collection, w której znajdziemy opowiadania, zarówno z kanonu, jak i Legend, publikowane do tej pory niemal wyłącznie na łamach magazynu Star Wars Insider. Premierę wydania wyznaczono na 4 maja. Tego samego dnia zadebiutuje także nowa animacja – The Bad Batch – w której będziemy śledzić losy klonów z tytułowej Parszywej zgrai tuż po Rozkazie 66. Kolejne odcinki serialu będą ukazywać się w piątki, a całość dostępna będzie na platformie Disney+.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.