Gry

[Plotka] Nadciąga wiele nowych gier Star Wars. The High Republic możliwym tytułem

star-wars-high-republic-5-rzeczy-ktore-wiemy.jpg

Jak dobrze wiadomo, do roku 2023 obowiązywać będzie umowa, na mocy której EA jest jedyną firmą z prawem do wydawania gier związanych z marką Star Wars. Z tej wyłączności nie korzystano jednak szczególnie intensywnie i na przestrzeni ostatnich lat nie otrzymaliśmy zbyt wiele tytułów, których akcja rozgrywałaby się bardzo dawno temu w odległej galaktyce. Ale koniec takiego stanu rzeczy jest już bliski – od dobrych kilku miesięcy wiemy, że Lucasfilm Games nie przedłuży umowy w takiej formie i w przyszłości gwiezdnowojenne gry wideo powstawać będą na zlecenie różnych wydawców, choćby Ubisoftu.

Nie powinny więc dziwić doniesienia Jeffa Grubba, według którego Lucasfilm Games pracuje ostatnimi czasy bardzo ciężko, podpisując wiele umów na gry osadzone w świecie Star Wars z różnymi firmami. Tymczasem Nick Baker w podcaście Xbox Era podzielił się informacjami na temat rzekomo planowanych dwóch gier: tytułu związanego z The Mandalorian (o którym już pisaliśmy) oraz tytułu związanego z erą Wielkiej Republiki. Przynajmniej za jedną z nich (nie wiadomo którą) podobno miałoby odpowiadać Xbox Game Studios i prawdopodobnie byłaby to ekskluzywna pozycja Microsoftu. Podlegające wspomnianej wytwórni Zenimax Online Studios ma poszukiwać osób z doświadczeniem w zakresie Gwiezdnych wojen na potrzeby projektu, który mógłby być zdaniem Bakera strzelanką online lub kooperacyjną.

Oczywiście na ten moment informacje te należy traktować z dystansem – są bardzo niejasne i w tej chwili lepiej nie uznawać ich za pewne, a czekać na więcej szczegółów czy ewentualne oficjalne wieści na temat kolejnych gier Star Wars.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.