Książki i komiksy

Ujawniono fragment powieści „The Rising Storm” z okresu Wielkiej Republiki

star-wars-the-high-republic-rising-storm-tall-1.jpg

Oficjalna strona StarWars.com podzieliła się fragmentem jednej z nadchodzących książek z okresu The High Republic – a konkretniej powieści The Rising Storm autorstwa Cavana Scotta, która ma stanowić główną oś drugiej fali wydawniczej projektu.

Opublikowany fragment to prolog powieści, w którym obserwujemy zmagania Elzara Manna, dążącego do poznania istoty wizji, jakiej doznał w finale Światła Jedi. W tym celu udaje się na Ashlę – księżyc planety Tythoon. Wspomniany ustęp w języku angielskim możecie przeczytać w tym miejscu.

Cała książka z kolei skupi się na festiwalu „The Republic Fair”, będącym pokazem siły, różnorodności i jedności Republiki Galaktycznej. W centrum uwagi znajdą się znani ze wspomnianego Light of the Jedi padawan Bell Zettifar, mistrz Elzar oraz przywódca Nihilów Marchion Ro, a także bohaterowie, których dotychczas nie mieliśmy okazji poznać – mistrz Stellan Gios oraz najemniczka Ty Yorrick. Oficjalny opis powieści brzmi następująco:

„Po dramatycznych wydarzeniach w przedstawionych w książce Światło Jedi bohaterowie epoki Wielkiej Republiki powracają, by stawić czoła niepokojom i przerażającemu wrogowi.

W następstwie Wielkiej katastrofy nadprzestrzennej i heroicznego wysiłku Jedi, Republika nadal się rozwija, łącząc kolejne światy pod jednym, zjednoczonym sztandarem. Prowadzony przez kanclerz Linę Soh, duch jedności rozprzestrzenia się w całej galaktyce, z Jedi i nowo powstałą stacją Starlight Beacon na czele.

Aby to uczcić, kanclerz planuje „The Republic Fair”, pokaz możliwości i pokoju, jakie daje rozszerzająca się Republika – przesłanie, które Jedi mają nadzieję wspierać. Stellan Gios, Bell Zettifar, Elzar Mann i inni dołączają do wydarzenia jako ambasadorzy pokoju. Ale gdy oczy galaktyki zwracają się w stronę ważnego wydarzenia, to samo robią szaleni Nihilowie. Ich przywódca, Marchion Ro, zamierza zniszczyć ducha jedności. Jego burza przerywa widowisko, siejąc chaos z żądzy zemsty.

Gdy Jedi walczą z szalejącymi Nihilami, stają twarzą w twarz z prawdziwym złem, które ich wróg planuje uwolnić w całej galaktyce. Jest to zło, przed jakim nawet Moc nie może ich ochronić.”

The Rising Storm ukaże się za Oceanem już 29 czerwca nakładem wydawnictwa Del Rey. Jeszcze w tym roku możemy spodziewać się polskiego wydania od wydawnictwa Olesiejuk.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.