Seriale

„The Mandalorian” rozpoczyna walkę o nominacje do nagród Emmy

2. sezon Mandalorianina został bardzo ciepło przyjęty zarówno przez fanów, jak i krytyków. Oprócz świetnej oprawy i historii, serial przedstawił również wiele kreacji aktorskich, wzbudzających wśród widzów niemałe poruszenie – oczywiście wyróżniał się spośród nich debiut Rosario Dawson w roli Ahsoki Tano, a także powroty do ról Temuery Morrisona jako Boby Fetta czy Marka Hamilla w roli odmłodzonego cyfrowo Luke’a Skywalkera. To właśnie oni w dużej mierze odpowiadają za sukces produkcji, o czym twórcy postanowili nam przypomnieć z okazji zbliżających się nominacji do nagród Emmy.

W trakcie wydarzeń z serialu wielokrotnie mieliśmy okazję podziwiać znakomite gościnne występy, wliczając w to emocjonujący finał 2. sezonu. Zaliczyliśmy zarówno wielkie powroty znanych gwiazd, jak i obiecujące debiuty w świecie serialowych Gwiezdnych wojen.

Teraz, gdy fani z niecierpliwością oczekują kontynuacji przygód Dina Djarina, Lucasfilm i Disney starają się jeszcze bardziej podgrzać atmosferę, nie pozwalając zejść The Mandalorian na dalszy plan w natłoku nowych produkcji. Z okazji zbliżających się nominacji do nagrody Emmy otrzymaliśmy plakat, będący początkiem kampanii marketingowej skupionej właśnie na tym temacie.

Aktorów z 2. sezonu serialu pogrupowano według kategorii nagród. Jako rolę postaci pierwszoplanowej wymieniono oczywiście Pedro Pascala w roli Dina Djarina. Temuera Morrison (Boba Fett) oraz Giancarlo Esposito (Moff Gideon) trafili do kategorii postaci wspierających. Samotnie na liście występuje Gina Carano w kategorii kobiecej postaci wspierającej. Co więcej, na plakacie znalazło się aż 18 nazwisk aktorów występujących gościnnie.

Warto wspomnieć, że nagroda Emmy to duże wyróżnienie, nadawane nie tylko aktorom, ale również samym serialom i twórcom w różnych kategoriach. Podczas poprzedniej ceremonii 1. sezon The Mandalorian wywalczył sobie aż 5 statuetek, co było nie lada osiągnięciem, jednak były to nagrody powiązane głównie ze stroną wizualną serialu (m.in. w kategorii efekty specjalne). Widać, że tym razem producenci zamierzają walczyć o więcej.

Poprzeczka jest ustawiona bardzo wysoko i prawdopodobnie plakat jest tylko początkiem akcji promocyjnej przed ogłoszeniem nominacji. Biorąc pod uwagę emocjonujące występy i poziom choreografii, szanse na kolejne nagrody wydają się bardzo realne. Dzięki tak mocnym argumentom serial prawdopodobnie będzie miał też okazję zawalczyć w innych kategoriach. Pozostaje czekać na kolejne materiały i trzymać kciuki za sukces The Mandalorian.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.