Publicystyka
Popularne

“The Bad Batch” S01E04 – ciekawostki

Najnowszy odcinek The Bad Batch dostarczył nam sporo interesujących i niekiedy subtelnych nawiązań, przede wszystkim do innych tytułów ze świata Star Wars. Przyjrzyjmy się, jakie smaczki udało się przemycić twórcom.

Fennec Shand

Tę ciekawostkę dostrzeże prawdopodobnie większość fanów Gwiezdnych wojen, ale z kronikarskiego obowiązku wypada o niej wspomnieć. Polująca na Omegę łowczyni nagród to oczywiście znana z obu sezonów The Mandalorian Fennec Shand, której głos podłożyła wcielająca się w nią w serialu aktorskim Ming-Na Wen.


Pantora

Choć po raz pierwszy zobaczyliśmy na ekranie Pantorę, to sam układ oraz zamieszkujący go Pantoranie obecni są od wielu lat w filmach i serialach. Pierwsi przedstawiciele rasy pojawili się w Zemście Sithów, w osobie granego przez samego George’a Lucasa Barona Papanoidy. Baron powrócił potem w animowanych Wojnach klonów razem z senatorką Riyo Chuchi, a jeden z wątków zabrał nas na Orto Plutonię – lodową planetę, dookoła której krąży księżyc Pantora.


Szturmowiec-zabawka

Nowa zabawka Omegi przedstawiająca klona jest łudząco podobna do lalki szturmowca, którą bawiła się młoda Jyn Erso.


Voorpaki

Zwierzątka, które tak spodobały się Omedze, to Voorpaki – wcześniej przedstawiciela tej rasy mogliśmy oglądać w Star Wars: Resistance, gdzie Buggles towarzyszył Torrze Dozie. Z tej samej animacji pochodzi zresztą seria droidów LE, do której należy Clink.


Reakcja na klony

Mocno może rzucać się w oczy reakcja różnych społeczeństw na Imperium oraz klony. Podczas gdy na biedniejszym Saleucami mieszkańcy obawiali się wojska i panująca atmosfera nie była zbyt przyjazna, tak bogatsi Pantoranie radośnie reagowali na armię klonów i zakończenie wojny.


Raspar Six

Sullustanin zarządzający portem na Pantorze nosił imię Raspar Six. Imię pochodzi od wspomnianego tylko i wyłącznie w książkach należących do Legend (Monsters and Aliens from George Lucas oraz The Essential Atlas) księżyca Raspar-6, którego klimat uległ zmianie na skutek wybuchu jądrowego.


Atak Klonu Pościgu

Pościg za Omegą powietrznymi ulicami Pantory może przywoływać na myśl pościg Anakina i Obi-Wana za Zam Wesell na Coruscant z Ataku klonów.


Denton

Ładunek wybuchowy, który Hunter próbuje sprzedać na pantorańskim rynku, to piro-denton. Dokładnie tych samych ładunków Han Solo i Chewbacca użyli, by zniszczyć oscylator bazy Starkiller w Przebudzeniu Mocy.


Znany głos

W droida protokolarnego CG-67 wcieliła się Grey Griffin – aktorka wielokrotnie podkładająca głosy w produkcjach ze świata Gwiezdnych wojen. Wystąpiła m.in. jako Maz Kanata w Battlefroncie II z 2017 roku, Naare w LEGO Star Wars: Przygody Freemakerów, a także jako Asajj Ventress, Padmé Amidala, Shaak Ti oraz Adi Gallia w Wojnach klonów Tartakovsky’ego.


Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.