Publicystyka

“The Bad Batch” S01E06 – ciekawostki

Poza nieznacznym popchnięciem fabuły do przodu najnowszy odcinek The Bad Batch przynosi nam także niemało nawiązań – przede wszystkim do okresu Wojen klonów. Zobaczmy, co też takiego ukryli (albo i nie) twórcy serialu.

Stare znajome

Jedne z głównych ról w odcinku odegrały siostry Trace i Rafa Martez, które wcześniej mogliśmy poznać w drugim arcu ostatniego sezonu Wojen klonów. Wówczas starały się przeżyć na 1313 poziomie Coruscant, do czasu aż poznały wydaloną z Zakonu Jedi Ahsokę Tano. Razem z nią odbyły misję dla syndykatu Pyke’ów.


Korelia

Choć może być to zaskakujące, dopiero po raz drugi widzimy na ekranie słynną planetę Korelię. Ojczyzna Hana Solo obecna jest w kanonie na dobrą sprawę od premiery Nowej nadziei, a pierwszego sportretowania doczekała się w 100. zeszycie oryginalnych komiksów Star Wars od wydawnictwa Marvel z 1985 roku. Z kolei po raz pierwszy na ekranach widzieliśmy ją dopiero w spin-offie o początkach słynnego przemytnika.


Dobry trick

Parszywa zgraja w celu uniknięcia wykrycia przy podchodzeniu na Korelię używa sprawdzonego tricku, polegającego na przylgnięciu do innego obiektu – podobny manewr wykonał Han Solo w Epizodzie V i Obi-Wan Kenobi w Epizodzie II.


Droidy

Wydarzenia z obiektu do rozbiórki droidów mogły przypominać sekwencję z fabryki na Geonosis z Ataku klonów – zwłaszcza działający taśmociąg i zastępy droidów B1 oraz B2. Z kolei droid taktyczny to obiekt doskonale znany przede wszystkim fanom animacji, bowiem wielokrotnie pojawiał się w Wojnach klonów (na potrzeby tego serialu został zresztą stworzony), ale zaliczył też drobny występ w Rebeliantach.


Co się stało z droidem?

Dość interesująco prezentuje się kwestia droida przebywającego na statku Trace i Rafy. W pierwszej scenie wygląda on identycznie jak R7-A7 – droid Ahsoki, który został zniszczony przez klony w trakcie przeprowadzania Rozkazu 66, co wykluczałoby jego obecność. W kolejnej scenie droid sióstr ma jednak zupełnie inne barwy – biel, zieleń i czerwień zamienił na szarość, czerń i złoto.

Podobne posty

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.