Publicystyka

“The Bad Batch” S01E07 – ciekawostki

Za nami kolejny odcinek animacji The Bad Batch – twórcy nie zawiedli nas zarówno pod kątem o całokształtu odcinka, jak i nawiązań, wśród których króluje inna animacja, a mianowicie Wojny klonów. Przyjrzyjmy się więc, jakie Easter eggi dla nas przygotowano.

Gildia Złomiarzy i Bracca

Gildia Złomiarzy, zajmująca się wrakami statków i pojazdów trafiających na Braccę, najbardziej jest znana z pojawienia się w grze Jedi: Fallen Order, gdzie to po Rozkazie 66 ukrywał się Cal Kestis. Organizacja powstała w trakcie Wojen klonów i działała wiele lat po ich zakończeniu – aktywna była jeszcze w trakcie konfliktu między Ruchem Oporu a Najwyższym Porządkiem, o czym można przeczytać w książce Resistance Reborn, w której Gildia w ogóle zadebiutowała w kanonie. Warto oczywiście dodać, że sama planeta-złomowisko, na którą trafili członkowie Parszywej zgrai, po raz pierwszy pojawiła się we wspomnianej wyżej grze wideo.


Kapitan Rex

Tajemniczą postacią z hologramu okazał się nie kto inny, tylko sam Kapitan Rex – weteran Wojen klonów i jeden z dowódców Legionu 501. był jednym z głównych bohaterów animacji Wojny klonów, gdzie też przyszło mu po raz pierwszy spotkać Parszywą zgraję. Jak widać, po zakończeniu konfliktu zaczął poszukiwać zbuntowanych klonów, by zdradzić im tajemnicę chipu warunkującego i próbować namówić do walki z Imperium. Jako podstarzały żołnierz wystąpił w Rebeliantach, gdzie dołączył do Sojuszu. Brał udział w walkach o Endor i prawdopodobnie widzimy go na ekranach w Powrocie Jedi.


Fives

Przed operacją usunięcia chipa Rex wspomina klona Fivesa, który odkrył cały spisek stojący za Rozkazem 66 i rolą Palpatine’a w konflikcie. Wątek ten był jednym z głównych tematów 6. sezonu Wojen klonów i został krótko przypomniany przy okazji próby wykonania Rozkazu na Ahsoce w 7. sezonie.


Znany statek

Jak się okazuje, Rex zatrzymał Y-winga, którym umknął razem z Ahsoką z rozbijającego się okrętu Tribunal w finałowym odcinku Wojen klonów. Potwierdza to domysły z poprzedniego epizodu, wedle których klon zabrał ze sobą i naprawił zniszczonego astromecha Ahsoki – R7 – i przekazał go siostrom Martez.


Popcorn

Przekąska Mantell Mix, którą zajadają się Wrecker i Omega, wygląda dokładnie tak samo, jak popcorn, który można kupić w sklepiku Kat Saka’s Kettle w parku Galaxy’s Edge.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.