Publicystyka

„The Bad Batch” S01E10 – ciekawostki

10. odcinek Parszywej zgrai nie przyniósł ze sobą tylu ciekawych nawiązań, co poprzednie epizody animacji, lecz wciąż zawierał kilka wartych uwagi Easter eggów, które opisujemy dla Was w poniższym zestawieniu.

Avi Singh

Avi Singh formalnie jest przywódcą planety Raxus Secundus, na której rozgrywa się akcja najnowszego odcinka. Choć sam senator jest nową postacią w ramach uniwersum Star Wars, to głosu udziela mu znany aktor – Alexander Siddig, znany z ról doktora Juliana Bashira w Star Trek: Deep Space Nine oraz księcia Dorana Martella w Grze o tron.


Raxus Secundus

Planeta Raxus Secundus, gdzie rozgrywa się większość akcji, to stolica Federacji Niezależnych Systemów – Separatystów. Wcześniej odwiedziliśmy ją – oraz jej najważniejsze miasto, Raxulon – w kilku odcinkach Wojen klonów.

Nazwa „Raxus” pochodzi jeszcze z Legend. Świat znany jako Raxus Prime pojawił się w grach wideo The Clone Wars oraz The Force Unleashed, a także w książce o Bobie Fetcie, The Fight to Survive. W przeciwieństwie do swojego kanonicznego odpowiednika, Raxus Prime był niebezpiecznym złomowiskiem. Choć formalnie nie został przywrócony do kanonu, to fakt istnienia planety Raxus Secundus sugeruje, że istnieje również Raxus Prime.


RA-7

Droid protokolarny senatora Singha to model RA-7. Maszyna tego samego typu po raz pierwszy pojawiła się już w Nowej nadziei (pośród złomu na pokładzie pojazdu Jawów).


Echo przeszłości

Choć cała Parszywa zgraja podchodzi dość sceptycznie do pomocy senatorowi Separatystów, to początkowa niechęć Echo jest aż nader widoczna. Klon ma ku temu swoje powody, bowiem to właśnie Separatystom „zawdzięcza” elektroniczne wszczepy, które zmieniły go w „żywy komputer”, mający przewidywać ruchy wojsk Republiki.

Jako „reg”, Echo jest znacznie mocniej zakotwiczony w przeszłości niż jego towarzysze z Oddziału 99.


Może partyjkę?

Podczas gdy Oddział 99 wykonuje niebezpieczną misję, Omega wyjątkowo pozostaje w bezpiecznej kantynie pod opieką Cid. Trandoshanka zawiera umowę z bohaterką, wedle której mają podzielić się zyskami z gier rozgrywanych z klientami. Sama gra to doskonale znany fanom dejarik – „kosmiczne szachy”, które po raz pierwszy pojawiły się w Nowej nadziei, a później przedstawiane były w najróżniejszych dziełach z uniwersum.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.