Filmy

Ujawniono pierwsze spojrzenie na „Star Wars: Visions” – wideo prezentuje Odległą galaktykę w stylu anime

Jednym z wielu projektów zapowiedzianych przez Lucasfilm pod koniec ubiegłego roku było Star Wars: Visions – antologia kreskówek z uniwersum Gwiezdnych wojen, kreowanych przez grono najlepszych japońskich twórców anime. Do tej pory nie wiedzieliśmy zbyt wiele o dalekowschodnich produkcjach dla Disney+, jednak zmieniło się to tej nocy, bowiem oficjalny kanał Star Wars ujawnił pierwsze spojrzenie na powstające kreskówki.

Jak dowiadujemy się z opisu, Visions stanowi hołd dla „kulturalnej spuścizny”, która wpływała na kształt Gwiezdnych wojen od ich zarania.

„Jako pierwszy formalny projekt w stylistyce anime, każdy krótkometrażowy film Star Wars: Visions charakteryzuje się wyjątkową japońską wrażliwością, która pod wieloma względami pasuje do tonu i ducha Gwiezdnych wojen. Od samego początku historie opowiadane w galaktyce Gwiezdnych wojen znajdowały się pod silnym wpływem japońskiej mitologii i filmów Akiry Kurosawy, a Wizje będą dalej eksplorować to dziedzictwo kulturowe poprzez unikalny styl animacji i perspektywę każdego studia anime.”

Ponad 3-minutowy materiał wideo, który szczegółowo prezentuje stylistykę Visions, obejrzycie poniżej:

Siedem dużych studiów wyprodukuje własne filmy krótkometrażowe, co ma zaowocować w sumie dziesięcioma wyjątkowymi historiami. Producent wykonawczy James Waugh podkreślił, iż artystom pozwolono na dużo swobody i kreatywności, aby w jak najbardziej autentyczny sposób oddać klimat prawdziwego japońskiego anime. Zasugerowano także, że historie nie będą bezpośrednio związane obowiązującym kanonem Gwiezdnych wojen – należy zatem traktować je jako eksperyment artystyczny, a nie kolejny segment rozwijanego kanonu Odległej galaktyki.

W międzyczasie oficjalna strona ujawniła szczegóły krótkometrażówek:

  • Kamikaze Douga wyprodukuje The Duel – czarno-biały film krótkometrażowy z inspirowanymi samurajami Jedi i Sithami, astromechem w słomkowym kapeluszu i wieloma innymi elementami japońskiej kultury.
  • W Lop and Ochō od Geno Studio pojawi się kosmiczny królik Lop, którego przygody będą rozgrywały się w galaktyce rządzonej przez Imperium, co oznacza, że osadzone zostaną między Zemstą Sithów a Powrotem Jedi.
  • Tatooine Rhapsody od studia Colorido to rock opera w uniwersum Gwiezdnych wojen, opowiadająca historię zespołu, który stara się odnieść sukces. Co więcej, produkcja będzie jedną z niewielu, które będą zawierać istniejące już postaci, ponieważ spotkamy tam Bobę Fetta i Hutta Jabbę.
  • Stosując w sprytny sposób znaną kalkę relacji Luke’a i Lei, The Twins od studia Trigger skupi się na historii bliźniaków po Ciemnej stronie Mocy, ukazując zmagania brata, który robi wszystko, aby uratować swoją siostrę. Pochodzący z tego samego studia The Elder przedstawi klasyczną historię mistrza Jedi i jego padawana.
  • The Village Bride od Kinema Cirtus ukaże historię rozgrywającą się w małej wiosce, gdzie panna młoda w przeddzień ślubu musi podjąć zaskakującą decyzję, aby ocalić swoje rodzinne strony.
  • Science Saru wyprodukuje dwa filmy krótkometrażowe – T0-B1 przedstawi radosną historię droida marzącego o zostaniu Jedi, zaś Akakiri ma być poważniejszą, bardziej poruszającą historią. Pomimo różnic w tonie obu produkcji, będą one charakteryzować się podobnym stylem artystycznym.
  • Na koniec coś, na co fani anime powinni zwrócić szczególną uwagę, bowiem twórcy Ghost in the Shell ze studia Production IG stworzą The Ninth Jedi – kreskówkę, która rozpocznie się jako dwie oddzielne opowieści, by później przekształcić się w jedną historię o córce „miecznika świetlnego” i ośmiu wojownikach.

Premiera Star Wars: Visions zaplanowana jest na 22 września wyłącznie na Disney+.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.