Książki i komiksy

„The Secrets of the Sith” – niebawem poznamy największe tajemnice Sithów

Dokładnie za trzy miesiące do sprzedaży trafić ma The Secrets of the Sith – książka ukazująca z perspektywy Imperatora Palpatine’a użytkowników Ciemnej strony Mocy znanych z filmów i innych projektów rozwijających świat Star Wars. Poznać będzie można sekrety Ciemnej strony, a także historie i umiejętności postaci pokroju Dartha Vadera, hrabiego Dooku, Maula, Asajj Ventress lub Kylo Rena. Wszystko to w formule przetestowanej już w ramach The Secrets of the Jedi, gdzie Luke Skywalker opowiadał o Zakonie Jedi.

O swoim drugim projekcie tego typu w ostatnim wywiadzie udzielonym portalowi Star Wars opowiedział Marc Sumerak, autor książki o sekretach Jedi oraz nadchodzącej książki o tajemnicach Sithów.

„Po pisaniu z perspektywy Luke’a w The Secrets of the Jedi, przejście na Ciemną stronę było dość ciekawe. Jak w każdym projekcie tego typu, wszystko opiera się na wejściu w ustanowiony już świat i przefiltrowaniu go przez perspektywę narratora – w tym wypadku jest to Imperator Palpatine. Nieważne ile razy widziało się filmy lub seriale animowane, ile razy czytało się książki lub komiksy, zawsze można nauczyć się czegoś nowego. Ważne jest, aby przyjrzeć się wszystkiemu jeszcze raz oczyma konkretnej postaci, zwracając szczególną uwagę na jej interakcje, wybory i motywacje. Myślę, że fanom spodoba się szansa na wejrzenie w umysł Imperatora i eksplorację z jego perspektywy wielkiego planu, rozciągającego się na całe pokolenia.”

Przy okazji ujawniono strony z przykładową zawartością The Secrets of the Sith, z których poznać możemy historię Vadera czy podstawowe informacje na temat Ciemnej strony Mocy.

Książka zadebiutuje już 5 października – oczywiście w wydaniu anglojęzycznym, o polskim na ten moment nic nie wiemy.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.