Książki i komiksy

Mamy nowe zapowiedzi z ery The High Republic!

Na trwającym obecnie San Diego Comic-Con 2021 oficjalnie ogłoszono projekty z trzeciej (i ostatniej) fali pierwszej fazy ery The High Republic. Na specjalnym panelu Claudia Gray, Charles Soule, Cavan Scott, Justina IrelandDaniel José Older opowiedzieli o swoich ostatnich książkach i komiksach, a także podzielili się tym, nad czym obecnie pracują.

Na początku panelu Cavan opowiedział o swoich spostrzeżeniach dotyczących procesu tworzenia najnowszej książki –The Rising Storm – zarówno z perspektywy kontynuacji Światła Jedi, jak i połączenia powieści z pozostałymi elementami Wielkiej Republiki. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że tworzony przez Scotta komiks z Ty Yorrick w roli głównej, The Monster of Temple Peak, będzie dział się przed wydarzeniami z Festiwalu Republiki ukazanymi w The Rising Storm, aczkolwiek nie będzie to historia pochodzenia bohaterki.

Z kolei Daniel José Older opowiedział o tym, jak jego powieść dla najmłodszych – Race to Crashpoint Tower – łączy się z wydarzeniami ze wspomnianego już Festiwalu Republiki. Zapowiedział również książkę młodzieżową – Midnight Horizon – jednak nie zdradził żadnych szczegółów.

Justina Ireland mówiła przede wszystkim o mającej premierę w przyszłym tygodniu powieści młodzieżowej Out of the Shadows oraz o nadchodzącej we wrześniu mandze The Edge of Balance. Jej przyszłym projektem będzie z kolei powieść dla najmłodszych czytelników o tytule Mission to Disaster.

Charles Soule zwracał uwagę na odbiór Światła Jedi oraz omówił pokrótce strukturę Nihilów – korzystając z okazji, zapowiedział także 2-zeszytowy komiks The Eye of the Storm, który ukaże się nakładem wydawnictwa Marvel w styczniu 2022 roku, i opowie historię Marchiona Ro. Claudia Gray podzieliła się zaś swoją charakterystyką bohaterów jej ostatniej książki – Into the Dark – i ogłosiła, że pracuje nad powieścią dla dorosłych The Fallen Star, która zakończy pierwszą fazę projektu The High Republic. Skrót wszystkich zapowiedzi znajdziecie na poniższej infografice:

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.