Wydarzenia

Autor Deepfake’a Luke’a Skywalkera z „The Mandalorian” zatrudniony przez Lucasfilm

Tworzenie Deepfake’ów potrafi zapewnić fanom franczyz filmowych wyjątkowe materiały o charakterze ciekawostkowym. Szczególnym przykładem są Gwiezdne wojny, gdzie w ramach różnych projektów widzieliśmy już różnych aktorów w tych samych rolach lub odmłodzone cyfrowo wersje tych samych osób. Nikogo nie zdziwiło zatem, gdy niedługo po debiucie finałowego odcinka 2. sezonu The Mandalorian z udziałem Luke’a Skywalkera, do sieci trafił Deepfake mający na celu poprawienie efektów specjalnych. Jak się okazuje, jego autor został jakiś czas temu zatrudniony przez Lucasfilm.

Informacja o tym początkowo za pośrednictwem niezależnego źródła pojawiła się na Reddicie, a jakiś czas temu potwierdził ją w komentarzu pod swoim ostatnim materiałem sam zainteresowany, nową pracą tłumacząc spadek aktywności na kanale.

Czy to zbieg okoliczności? Być może, ale nie można też wykluczyć, iż ILM chciało ściągnąć do siebie właśnie kogoś z odpowiednim doświadczeniem w dziedzinie Deepfake’ów, by wykorzystywać tę technikę w przyszłych projektach. Oczywiście jak na razie nie mamy informacji, które mogłyby wskazywać konkretną odpowiedź, ale w drugim przypadku prawdopodobnie oznaczałoby to, iż w niedalekiej przyszłości czekałoby nas więcej mniej lub bardziej oczekiwanych powrotów znajomych bohaterów.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.