Publicystyka

“The Bad Batch” S01E13 – ciekawostki

Najnowszy odcinek The Bad Batch nie należał do najbardziej udanych i jednocześnie nie dostarczył nam sporej liczby interesujących nawiązań – większość z nich była przede wszystkim mrugnięciem okiem do fanów animacji, w szczególności Wojen klonów. Przyjrzyjmy się, jakie smaczki udało się przemycić twórcom.

Gundarki

Na samym początku odcinka Parszywa zgraja dzieli się wrażeniami z polowania na gundarki – podobny dialog prowadzili między sobą Obi-Wan i Anakin w Ataku klonów, a samą przygodę w gnieździe stworów mogliśmy później oglądać w Wojnach klonów.


Pyke’owie

Istotną rolę w odcinku odgrywa syndykat Pyke’ów, który już wielokrotnie gościł na ekranach – choćby w ostatnim sezonie Wojen klonów i spin-offie o Hanie Solo – i jest bardzo dobrze znany z handlu przyprawą.


Rodzinny dom

Przy okazji pojawienia się Pyke’ów wspomniano także ich rodzinną planetę Oba Diah, którą widzieliśmy między innymi w ostatnim sezonie Wojen klonów, dokąd to udała się Ahsoka Tano wraz z siostrami Martez.


Groźne narkotyki

Wraz z pojawieniem się przestępczych karteli nie mogło zabraknąć wspomnienia mniej legalnej, ale doskonale znanej, bo już od czasów Nowej nadziei, używki, jaką jest przyprawa. Jej przemytem zajmowali się Han Solo czy Poe Dameron.


Znany głos

W roli kryminalisty Rolanda Duranda usłyszeliśmy Toma Taylorsona, który wcześniej podkładał głos agentowi Raithowi w animacji Star Wars: Resistance.

Podobne posty

Jeden komentarz

  1. Ale słaby odcinek. Przestał Mnie jarać „Bad Batch” juz dwa odcinki temu jak tylko Chopper i mała Hera wjechali na ekrany. Trzy odcinki do końca i opadł Mi hype w oczekiwaniu na jaki kol wiek finał :p

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.