Książki i komiksy

Czeka nas bliski koniec komiksów Star Wars od IDW?

Licencja na kanoniczne wydania komiksów ze świata Gwiezdnych wojen nie należy tylko do wydawnictwa Marvel – swój udział ma w niej także IDW, które kieruje swoje publikacje do młodszych czytelników. Nakładem wydawnictwa ukazały się między innymi komiksy z serii Adventures czy horrorowe miniserie spod szyldu zamku Vadera. Wiele wskazuje na to, że wkrótce może się to zmienić.

Jak donosi portal Bleeding Cool, Disney razem z Lucasfilmem wycofali się ze współpracy z IDW w ramach uniwersum Gwiezdnych wojen. Oznacza to równocześnie anulowanie aktualnie wydawanych ongoingów Adventures oraz The High Republic Adventures. Na tę chwilę nie jest znana data zakończenia umowy. Jednak zaledwie kilka dni temu IDW utraciło także licencję na wydawanie komiksów z superbohaterami Marvela i zakończy ich wydawanie wraz z grudniowymi zeszytami – w tej sytuacji może być podobnie. Nie wiadomo także, komu zostanie przekazana na wydawanie komiksów Star Wars z tej kategorii wiekowej; według źródeł portalu wydawnictwo Marvel nie chce przejąć tej części licencji.

Z perspektywy czytelników komiksów to ogromna strata. Komiksy od IDW w zdecydowanej większości przypadków charakteryzowały się dużą dozą kreatywności, świetnym poziomem fabularnym, a przede wszystkim poziomem rysunkowym, który nierzadko przebijał publikacje Marvela. Pozostaje mieć nadzieję, że kolejny wydawca znajdzie się umiarkowanie szybko i będzie dostarczał nam komiksów przynajmniej na podobnym poziomie.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.