Gry

Współzałożyciel BioWare ujawnia, że studio chciało stworzyć własny remake „Knights of the Old Republic”

Niedawno gracze i fani Gwiezdnych wojen zyskali niemały powód do radości, bowiem oficjalnie ogłoszono, iż powstaje remake legendarnego Star Wars: Knights of the Old Republic, dzięki któremu będziemy mieli szansę powrócić do przygód Revana w nowoczesnym wydaniu. Okazuje się jednak, iż studio Aspyr, które odpowiada za produkcję odświeżonej wersji KotOR-a, nie było jedynym chętnym do przekucia kultowej gry w produkt korzystający z dobrodziejstw dzisiejszej technologii.

Niedługo po ujawnieniu krótkiego trailera remake’u jeden z założycieli BioWare, odpowiadającego za oryginalną wersję Knights of the Old Republic, ujawnił na swoim twitterowym profilu, że swego czasu studio przedstawiło wytwórni Lucasfilm propozycję stworzenia czegoś podobnego. Pomysł został wówczas odrzucony, lecz, jak stwierdził Trent Oster, teraz przynajmniej znamy przyczynę.

„Wielkie gratulacje dla naszych przyjaciół w Aspyr Media z okazji ogłoszenia remake’u KOTOR. Teraz w końcu wiemy, kto nas pokonał.

Oto rzut oka na naszą nieudaną prezentację: (Kolekcja Reforged). Zawsze jest mi smutno, gdy patrzę na nieudane projekty po fakcie i myślę o ciężkiej pracy, jaką włożono w ich zbudowanie.”

Choć Oster nie wspomina o tym bezpośrednio, to „collection” w tytule sugeruje, że deweloperzy z BioWare chcieli zająć się nie tylko pierwszą, ale i drugą częścią serii za jednym zamachem.

W kolejnym tweecie, będącym odpowiedzią na pytanie fana, twórca sprecyzował, iż BioWare również planowało stworzyć remake, a nie zwykły remaster, który wiązałby się jedynie z ulepszeniem już istniejących gier, a nie budowaniem ich od zera.

„To miał być remaster KOTOR 1 i 2? Czy budowany kompletnie od zera remake KOTOR 1 i 2?

Wyjaśnijmy sobie określenia, w kontekście „remastera” myślę o zachowaniu oryginalnego kodu oraz scenariusza, za to „remake” wiąże się z ponowną implementacją całej gry, w tym scenariusza i zawartości.

Choć sami również planowaliśmy remake, myślę, że znacznie ważniejszy jest fakt, iż Aspyr Media tworzy grę KotOR. Fani dostaną KotOR-a i to wspaniała sprawa.”

Choć ciekawie byłoby zobaczyć w przyszłości, w jaki sposób BioWare podeszłoby do ponownego zbudowania tej kultowej serii gier, to równie mocno cieszy fakt, iż remake pierwszej części w ogóle powstaje – nawet jeśli odpowiada za niego inne studio. Z drugiej strony, z wcześniejszych przecieków wiemy, że w Aspyr Media pracuje obecnie wielu byłych pracowników BioWare, w tym ludzie, którzy odpowiadali za oryginalne Knights of the Old Republic, zatem istnieje spora doza prawdopodobieństwa, iż fani Starej Republiki i Revana będą zadowoleni z ostatecznego efektu.

Nie znamy jeszcze daty debiutu KotOR Remake, ale wiemy, że gra pojawi się z początku na konsolach PlayStation 5, a dopiero później trafi na komputery PC.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.