Książki i komiksy

Dark Horse Comics powraca do wydawania komiksów Star Wars!

Dla czytelników komiksów ze świata Gwiezdnych wojen to prawdopodobnie najważniejsza informacja od dłuższego czasu. Słynne wydawnictwo Dark Horse Comics odpowiadające za szereg kultowych komiksów należących obecnie do Legend, uzyskało licencję na wydawanie nowych, kanonicznych tytułów.

Szczegóły jako pierwszy opublikował portal Screen Rant, a chwilę później oficjalnie potwierdziła je strona StarWars.com. Nowe komiksy i powieści graficzne skierowane do wszystkich grup wiekowych (tzw. all-ages) zaczną się ukazywać pod szyldem DHC wiosną 2022 roku. W ofercie wydawnictwa zobaczymy długie serie (on-goingi), ale nie zabraknie też miniserii, antologii, one-shotów i zeszytów specjalnych. Akcja zabierze nas do wszystkich znanych er ze świata Star Wars – włącznie z powstającą właśnie erą Wielkiej Republiki, na której w początkowej fazie skupi się Dark Horse.

Przypomnijmy, że DHC wydawało komiksy Star Wars od 1991 roku, kiedy zadebiutowali słynną serią Mroczne Imperium. Licencję utracili dopiero w 2015 roku, wraz z przekazaniem jej do wydawnictwa Marvel – przez ponad 20 lat wydali takie klasyki, jak Mroczne Czasy, Dziedzictwo, czy Knights of the Old Republic.

Na tę chwilę nie znamy statusu komiksów od wydawnictwa IDW, które to do tej pory dzierżyło licencję na wspomniane komiksy all-ages. Sytuacja, w której jest ona dzielona między oba wydawnictwa wydaje się być mało prawdopodobna i zapewne będzie to oznaczać koniec współpracy między IDW a Lucasfilmem, o czym plotkowano już jakiś czas temu.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.