Książki i komiksy

Gwiezdne wojny w Polsce – na co warto czekać w październiku 2021?

Po obfitym wrześniu przyszedł czas na małe spowolnienie. Na polskim rynku zadebiutują zaledwie dwie pozycje ze świata Star Wars – wydawnictwo Olesiejuk zaprezentuje długo wyczekiwaną i świetnie ocenianą powieść, zaś Egmont wyda zamkniętą, samodzielną historię komiksową.

Pierwsza część uznanej trylogii o losach tytułowej eskadry autorstwa Alexandra Freeda (m.in. Battlefront: Kompania Zmierzch).

Śmierć Imperatora spowodowała chaos. Mimo zwycięstwa Sojuszu Rebeliantów w bitwie o Endor, siły imperialne nie złożyły broni – poszczególni dowódcy karnie wypełniają ostatnie rozkazy Palpatine’a, inni zaś próbują wykroić sobie swój kawałek galaktyki. Świeżo utworzona Nowa Republika musi zatem nie tylko stworzyć nowe struktury administracyjne, ale także zażegnać wcale niemalejące zagrożenie militarne.

Agent Wywiadu Nowej Republiki, Caern Adan, pragnie zneutralizować groźbę, jaką jest jeden z imperialnych pułków myśliwców, niesławne Skrzydło Cienia. Dysponując małymi zasobami, werbuje do współpracy imperialną dezerterkę, Yricę Quell. Czy jednak pilotka odnajdzie się w szeregach dawnych wrogów? Czy zdoła nawiązać współpracę z osobami, które jeszcze przed chwilą znajdowały się po przeciwnej stronie barykady? I – co najważniejsze – czy jest gotowa stawić czoło swoim byłym towarzyszom?


  • Komiks Star Wars. Vader na celowniku
  • 136 stron
  • miękka oprawa ze skrzydełkami
  • 27 października
  • 39,99 zł
  • m.in. sklep wydawnictwa Egmont

Oprócz wielotomowych cykli o bohaterach i antagonistach odległej galaktyki, wydawnictwo Marvel publikuje także zamknięte, jednotomowe opowieści komiksowe. Jedną z nich jest Vader na celowniku, w której Mroczny Lord Sithów tropi tajemniczy syndykat zbrodni działający poza imperialnym systemem rządów. Nie wie jednak, że sam znalazł się na celowniku – ścigają go najgroźniejsi łowcy nagród w galaktyce, najęci przez tych przestępców, by zlikwidować Vadera raz na zawsze! Zbieranina zabójców pod wodzą Beilerta Valance’a – upadłego oficera Imperium – nie cofnie się przed niczym, by zdobyć największą nagrodę w życiu. Valance i Dengar szukają najlepszej broni na Lorda Sithów – będzie im potrzebna, gdy Vader odwróci losy bitwy i przyprze ich do muru! Ale co się stanie, kiedy zarówno myśliwi, jak i zwierzyna odkryją mroczne sekrety syndykatu zbrodni znanego jako Ukryta Dłoń?


Także anglojęzyczni czytelnicy nie mogą czuć się rozpieszczani, bowiem na rynku pojawią się tylko 3 książki. Pierwsza z nich to The High Republic: Showdown at the Fair, czyli krótka opowieść dla dzieci, przedstawiająca wydarzenia z festiwalu Republiki na Valo, które dorośli mogli poznać w powieści The Rising Storm. Książeczka autorstwa George’a Manna ukaże się 5 października.

Tydzień później premierę będą mieć dwie pozostałe publikacje. The Secrets of the Sith to bogato ilustrowana encyklopedia kanonicznych użytkowników Ciemnej strony Mocy, opisywanych z perspektywy Imperatora Palpatine’a – to bliźniacza książka do The Secrets of the Jedi, w którym historię Zakonu opisywał Luke Skywalker. Z kolei Ronin: A Visions Novel autorstwa Emmy Mieko Candon to powieść zainspirowana odcinkiem The Duel z antologii anime Star Wars: Visions. Pierwsze dwa rozdziały powieści będą adaptacją odcinka, zaś cała reszta ma stanowić jego kontynuację.

W październiku nie zabraknie także kolejnych premier komiksowych, które dla Was opiszemy. Miesiąc ten będzie się wyróżniać przede wszystkim finałem eventu War of the Bounty Hunters oraz premierą czwartego komiksu z ery Wielkiej Republiki, czyli miniserią Trail of Shadows.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.