Seriale

Ludwig Göransson nominowany do Grammy za muzykę do „The Mandalorian”!

Jednym z wielu powszechnie docenianych elementów pierwszego serialu aktorskiego Star Wars bez wątpienia jest jego oprawa muzyczna. Nic więc dziwnego, iż odpowiedzialny za nią Ludwig Göransson jest za swój wkład w The Mandalorian wyróżniany nominacjami do różnych nagród czy nawet niekiedy samymi nagrodami. A do kolekcji właśnie dołączyła kolejna.

Wczoraj ogłoszono bowiem nominacje do muzycznych nagród Grammy, wśród których jedną z kategorii jest Najlepsza ścieżka dźwiękowa w mediach wizualnych i oczywiście to właśnie w niej nominowany został Göransson. Jest to dla niego już ósma nominacja do nagrody, którą jak dotąd zdobył trzy razy. Tym razem wyróżniona została muzyka z 2. sezonu The Mandalorian, a konkretniej z jego drugiej połowy – od Rozdziału 13 do Rozdziału 16. Kompozytor konkurować będzie z Krisem Bowersem (Bridgerton), Hansem Zimmerem (Diuna), Carlosem Rafaelem Riverą (The Queen’s Gambit) oraz Jonem Batiste, Trentem Reznorem i Atticusem Rossem (Soul).

Rozdanie Grammy odbędzie się 31 stycznia przyszłego roku i wtedy dowiemy się, którą ścieżkę dźwiękową zdecyduje się nagrodzić amerykańska Narodowa Akademia Sztuki i Techniki Rejestracji. Warto wspomnieć, iż do tego czasu usłyszymy już soundtrack Göranssona w innym serialu Star WarsThe Book of Boba Fett, którego emisja rozpocznie się pod koniec grudnia.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.