Seriale

Dave Filoni o „ekscytującym” procesie pisania scenariusza „Ahsoki”

Kolejne wieści ze świata Star Wars napływają do nas od Empire Magazine, którego najnowszy numer ma skupić się na nadchodzącym The Book of Boba Fett. W ostatnich dniach ujawniono okładki czasopisma inspirowane serialem, a przedwczoraj zaprezentowano nowe ujęcia zza kulis oraz fragmenty wywiadów z Jonem Favreau i Robertem Rodriguezem. Z kolei tym razem otrzymaliśmy fragment wywiadu z Dave’em Filonim, dotyczący serii Star Wars: Ahsoka, który zapowiadano już w ubiegłym tygodniu.

W trakcie rozmowy twórca Wojen klonów, Rebeliantów oraz postaci wrażliwej na Moc Togrutanki opowiedział o procesie pisania scenariusza.

„Muszę przyznać, że to ekscytujące. Tworzenie tego [scenariusza] to coś, co wyobrażasz sobie przez długi czas, a potem czujesz zaskoczenie, że w końcu nad tym siedzisz i teraz musisz to zrobić.”

Później Filoni dodał:

„Myślałem o przygodzie Ahsoki przez długi czas i ciekawie jest zobaczyć, jak wyewoluowała od tamtej pory. Lata temu nigdy bym nie pomyślał, że [historia] wyrośnie z gałęzi drzewa, które ma coś wspólnego z facetem pokroju Dina Djarina lub dzieckiem wyglądającym jak Yoda. To dla mnie świetna lekcja, w jaki sposób inni twórcy, tacy jak Jon Favreau, mogą pomóc nadać taki wymiar i głębię temu, co robisz, gdy masz ich wokół siebie.”

Jak podaje Empire, Dave Filoni jest w trakcie pisania scenariusza do Ahsoki, co wydaje się interesujące, biorąc pod uwagę, że to samo niemal rok temu powiedział Jon Favreau w rozmowie z Good Morning America – jednakże niedawne zatrudnienie do kluczowych ról w serialu kolejnych aktorów (takich jak Natasha Liu Bordizzo, która wcieli się w Sabine Wren) może wymagać od twórców dopracowania swojej historii i nadania jej ostatecznego szlifu, zanim ekipa wkroczy na plan zdjęciowy, co, jeśli wierzyć plotkom, ma nastąpić wiosną przyszłego roku.

Star Wars: Ahsoka ma zadebiutować na Disney+ w 2023 roku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.