Gry

Producent Petroglyph: „Nowe Empire at War to kwestia czasu”

Star Wars wydaje się marką wręcz stworzoną dla gier z gatunku strategii czasu rzeczywistego, czego koronnym przykładem może być popularna do dziś gra Empire at War i jej samodzielny dodatek o podtytule Forces of Corruption (obie wydane w 2006 roku), za które odpowiada wciąż istniejące studio Petroglyph. Co jakiś czas w którymś z zakątków Internetu podnoszona jest kwestia wskrzeszenia serii i tak też stało się niedawno – jednakże tym razem pojawiła się iskierka nadziei, sugerująca, iż serię rzeczywiście może czekać jakaś przyszłość.

Temat nowej odsłony Empire at War ostatnim razem poruszony został w 2019 roku, gdy przedstawiciel studia Petroglyph przyznał podczas konwersacji z jednym z fanów, iż swego czasu EA było zainteresowane wskrzeszeniem gwiezdnowojennego RTS-a. Od tamtej pory minęły przeszło 2 lata, a kilka dni temu temat powrócił, gdy inny fan postanowił spytać deweloperów o to, jakie są obecnie szanse na powstanie nowej gry sygnowanej logiem EaW. Odpowiedź była zaskakująco konkretna i dająca nadzieję.

Na pytanie fana odpowiedział producent wykonawczy Petroglyph, oznajmiając, że powstanie gry jest jedynie kwestią czasu.

„P: Cześć Ted! Mam nadzieję, że ty i zespół z Petroglyph macie się dobrze i wszyscy mieli spokojne święta. Minęło trochę czasu, więc przychodzę z moim corocznym pytaniem w imieniu społeczności Empire At War: czy EA lub Lucasfilm Games wykazały zainteresowanie stworzeniem przez Petroglyph sequela (lub remastera) naszej ulubionej gry RTS, Star Wars: Empire at War? Jeszcze raz dziękuję za poświęcony czas. Uwielbiam grać w EaW na Steamie! Pozdrawiam, Jake.

O: Cześć Jake. Krótka odpowiedź brzmi tak, ale większym problemem jest to, kiedy. Są zainteresowani, ale ich grafik jest w tej chwili pełny, więc nasz pomysł siedzi teraz w zamrażarce. Poza tym nasz harmonogram też jest w tej chwili dość napięty, ale w pewnym momencie nasz obecny projekt zostanie zamknięty i będziemy jeszcze częściej dręczyć Lucasfilm Games (lub Disneya), aby znowu zajęli się tym tematem. Uważaj na siebie, Ted.”

Jak możemy wywnioskować z konwersacji, na ten moment projekt nie jest w żaden sposób rozwijany, ale istnieje zainteresowanie zarówno ze strony studia Petroglyph, jak i osób decyzyjnych w Lucasfilm Games, pełniącym od pewnego czasu rolę koordynatora i organu decyzyjnego w kwestiach dotyczących gier z uniwersum Star Wars.

Jako fanom zarówno gier RTS, jak i Gwiezdnych wojen, pozostaje nam jedynie trzymać kciuki za ostateczne powodzenie projektu. Być może za rok czy dwa lata obejrzymy pierwszy zwiastun nowego EaW i będziemy mogli zacząć odliczanie do premiery.

Źródło: Reddit

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.