Gry

[Plotka] KotOR Remake z nowymi mechanikami i zawartością, zachowa wierność oryginalnej historii

We wrześniu ubiegłego roku otrzymaliśmy długo wyczekiwaną zapowiedź remake’u legendarnego Star Wars: Knights of the Old Republic i od tamtej pory jest to jedna z najbardziej wyczekiwanych przez fanów gier z uniwersum Gwiezdnych wojen. Wiemy, że produkcją odświeżonej wersji klasyka BioWare zajmuje się studio Aspyr, jednak niewiele ponadto zostało dotąd ujawnione – na szczęście teraz otrzymaliśmy garść bardzo interesujących detali dotyczących gry.

Podczas wrześniowego PlayStation Showcase dowiedzieliśmy się o pracach nad KotOR Remake oraz o tym, że gra wideo zostanie wydana na platformach PS5 i PC. Z kolejnymi szczegółami w ostatnich dniach przybył do nas youtuber MrMattyPlays (jak dotąd znany z dostarczania trafionych przecieków na temat różnych projektów, tym niemniej przestrzegamy, że wciąż mówimy tutaj wyłącznie o nieoficjalnych doniesieniach).

Matty zaczyna od podsumowania tego, co wiemy już o grze. Jak wspomnieliśmy wcześniej, pracuje nad nią studio Aspyr Media, które zasłynęło dotąd z udanych portów klasycznych gier Star Wars na konsole nowej generacji i urządzenia mobilne. Wedle przecieków, Aspyr zatrudniło szereg byłych członków BioWare, którzy zaangażowani byli w powstanie oryginalnego Knights of the Old Republic oraz MMORPG-a The Old Republic. Dowiadujemy się też, że ekipa odpowiedzialna za remake KotOR-a ma być obecnie dwukrotnie większa niż w 2019 roku, gdy rozpoczął się proces produkcyjny.

Aspyr podobno stara się zupełnie przebudować system walki w grze, tak, aby bardziej przypominał nowoczesne action-RPG. Deweloperzy mają czerpać pełnymi garściami z tytułów pokroju God of War (2018) oraz Nioh 2.

Źródła Matty’ego twierdzą także, że studio zamierza zachować oryginalną historię Revana. Choć zmianie mogą ulec płeć, wiek, rasa lub imiona pewnych pobocznych postaci, żadnym modyfikacjom nie mają być poddawani bohaterowie głównego wątku fabularnego.

Co więcej, Aspyr postanowiło ponownie nagrać soundtrack KotOR-a, jednak na ten moment nie wiemy, czy nowa iteracja ścieżki muzycznej będzie zawierać jakieś dodatkowe utwory, zmodyfikowaną ścieżkę dźwiękową oryginału czy też będzie to kropka w kropkę to samo.

Okazuje się, że powrócą też charakterystyczne dla pierwowzoru minigry – Pazaak oraz wyścigi śmigaczy. W tym wypadku także nie ma jasności, w jakim stopniu (i czy w ogóle) zostaną one zmodyfikowane.

Finalnie, choć nie powinno to stanowić dla nikogo zaskoczenia, KotOR Remake otrzyma zupełnie nową zawartość. Mogą to być zadania poboczne, nowe postaci lub dodatkowe wątki w ramach głównej linii fabularnej, natomiast w tej chwili nie znamy więcej detali.

Omawiany materiał wideo obejrzycie poniżej:

Raz jeszcze przypominamy, że wszystkie opisane powyżej informacje to na ten moment niepotwierdzone plotki, zatem należy podchodzić do nich z odpowiednią dozą ostrożności.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.