Gry

Czy remake „Knights of the Old Republic” będzie kanonem i na jakie platformy wyjdzie? Odpowiadamy na najważniejsze pytania

Wczorajszego wieczora doczekaliśmy się zapowiedzi remake’u kultowej gry Star Wars: Knights of the Old Republic, powstającego pod skrzydłami studia Aspyr, które odpowiadało do tej pory za całkiem udane porty klasycznych gier Star Wars (m.in. serii KotOR na urządzenia mobilne czy serii Jedi Knight na konsole nowej generacji). Perspektywa powrotu do przygód Dartha Revana rozbudziła niemałą radość pośród wielu fanów Gwiezdnych wojen, jednak sama zapowiedź gry była na tyle skąpa w szczegóły, że siłą rzeczy musiało pojawić się sporo zasadnych pytań dotyczących remake’u. Poniżej postaramy się udzielić odpowiedzi na najważniejsze z nich.

W związku z tym, że zapowiedź pojawiła się w kilku różnych miejscach, z których każde dostarczało dodatkowych informacji o produkcji, postanowiliśmy zebrać te doniesienia w jednym miejscu, aby ostatecznie wyjaśnić wątpliwości, jakie mogły się pojawić wśród części z Was.

Jedną z najczęściej poruszanych kwestii jest dostępność gry na różnych platformach. Jak większość z Was zapewne wie, teaser KotOR-a ujawniony został podczas PlayStation Showcase, co automatycznie zasugerowało wielu osobom, iż tytuł wypuszczony zostanie jako exclusive dla konsoli PlayStation 5… Jest to poniekąd prawda, jednak nie do końca.

Niedługo po premierze zwiastuna oficjalny profil Lucasfilm Games poinformował, że gra zadebiutuje również na komputerach osobistych, jednak obszerny artykuł na starwars.com wyjaśnił, iż stanie się to z opóźnieniem – innymi słowy, remake Rycerzy Starej Republiki będzie przez pewien czas dostępny wyłącznie na PS5, ale później trafi również na PC. Na ten moment nie wiadomo, jak długo potrwa ekskluzywność produkcji dla sprzętów Sony, lecz dla innych gier zwykle trwa to minimum rok, więc można podejrzewać, że podobnie będzie i w tym wypadku. Otwarta pozostaje także kwestia udostępnienia produkcji na konsole Xbox – dotąd nikt nie wypowiedział się na ten temat, zatem musimy uznać, że posiadacze Xboksów Series X/S będą musieli obejść się smakiem.

Drugą ważną sprawą jest kanoniczność wydarzeń ukazanych w remake’u Knights of the Old Republic. Tutaj sprawa może wydawać się zagmatwana, ale nabiera logiki, gdy przyjrzymy się jej nieco uważniej.

Niedługo po premierze Epizodu IX na rynku ukazał się słownik ilustrowany do The Rise of Skywalker, za sprawą którego postać Revana została wprowadzona do obowiązującego kanonu. To z kolei zasugerowało niektórym fanom, że remake KotOR to kolejny krok ku pełnej kanonizacji historii bohatera… lecz niestety tak się nie stanie.

Objaśnienie tej zawiłości również pojawia się we wczorajszym artykule na starwars.com, jednak ostateczne wątpliwości rozwiewa członek Lucasfilm Story Group w odpowiedzi na pytanie, jakie zadał jeden z fanów na Twitterze.

„Skoro nowy Knights of the Old Republic to remake, czy oznacza to, że nowa historia będzie kanoniczna?

Nie widzę powodu, by jej status się zmieniał. Poza tym, to tak starożytne dzieje dla 'współczesnej’ galaktyki, że nikt nie jest w stanie powiedzieć, co jest, a co nie jest prawdą w tej historii.”

Z wypowiedzi Pablo Hidalgo wynika więc, że dzieje Revana nadal pozostaną w sferze legend – zarówno dla nas, graczy, jak i mieszkańców Odległej galaktyki.

Data premiery remake’u KotOR nadal nie jest znana. Gdy tylko ją poznamy, z pewnością poinformujemy o tym na naszych łamach, więc śledźcie nas na bieżąco!

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.