Seriale

Temuera Morrison o potencjalnej roli w „Obi-Wanie Kenobim”

Obecnie cała uwaga fanów Gwiezdnych wojen skierowana jest ku emitowanemu właśnie The Book of Boba Fett, gdzie w rolę tytułowego bohatera wciela się Temuera Morrison. Bieżący rok będzie jednak obfity w inne produkcje serialowe, pośród których warto wyróżnić choćby Andora, 3. sezon The Mandalorian czy Obi-Wana Kenobiego. W kontekście ostatniego z wymienionych pojawiało się dotąd wiele oficjalnych informacji i przecieków, jednak wciąż wiemy o nim niewiele poza tym, że wystąpią tam Ewan McGregor jako tytułowy Jedi, Hayden Christensen jako Darth Vader, a także kilku innych interesujących aktorów.

Korzystając z aktualnej popularności przygód Boby Fetta, reporter Washington Post postanowił zapytać Temuerę Morrisona, czy istnieje szansa, że aktor wystąpi w również w ramach Kenobiego, co mogłoby mieć sporo sensu, gdyby wcielił się w rolę jednego z klonów, które przeżyły wydarzenia związane z zakończeniem Wojen klonów. Biorąc pod uwagę relacje, jakie łączyły brodatego Jedi z niektórymi klonami – jak choćby z komandorem Codym czy kapitanem Reksem – oraz umiejscowienie akcji serialu raptem 10 lat po Zemście Sithów, pojawienie się któregoś z nich mogłoby się wydawać całkiem sensowną opcją.

Temuera zareagował w pozytywny sposób, jednak nie zdradził zbyt wiele odnośnie swojej wiedzy na temat podobnych pomysłów twórców.

„Cóż, są pewne osoby – myślę na przykład o kapitanie Reksie. Wygląda trochę jak ja. Jest też komandor Cody. Co się stało z tymi facetami? Są też te wszystkie armie klonów. To mogłoby być coś świeżego, nowego i ekscytującego.”

Czy zatem istnieje szansa, że Temuera Morrison wystąpi w Kenobim? Cóż, aktor nie powiedział „nie”… ale nie powiedział też „tak”. Odpowiedź była wymijająca, ale jednocześnie brak kategorycznego zaprzeczenia podobnym pomysłom można przyjąć za dobry omen.

Ze wszystkich klonów, które aktor mógłby odegrać, najbardziej prawdopodobnym wydaje się kapitan Rex. Mimo że komandor Cody służył pod rozkazami Kenobiego i zdradził go z powodu Rozkazu 66, kapitan Rex był jedną z najważniejszych postaci animowanego serialu Wojny klonów, a jego powojenne dzieje zostały pokazane zarówno w Rebeliantach, jak i ostatnio w Parszywej zgrai. Z drugiej strony niewykluczone, że właśnie te argumenty mogłyby w oczach twórców serialu przemawiać za tym, by skupić się na historii mniej rozwijanych klonów.

Bez względu na to, którego klona Morrison miałby potencjalnie zagrać, podobne cameo w Obi-Wanie Kenobim byłoby swoistym spotkaniem po latach dla aktorów z trylogii Prequeli. Jako że odtwórca roli Boby Fetta zagrał też wszystkie filmowe klony, serial na Disney+ byłby pierwszym występem, w którym Ewan McGregor, Hayden Christensen i Temuera Morrison dzieliliby ekran od czasu Zemsty Sithów.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.