Filmy

Autor książek o Eskadrze Łotrów zaangażowany w powstawanie filmu „Rogue Squadron”

Od czasu, gdy Lucasfilm zapowiedział kolejny kinowy projekt Star Wars minął już ponad rok, ale wciąż wiemy o nim niewiele więcej niż w grudniu 2020. Kilka miesięcy temu dowiedzieliśmy się za to, iż produkcja filmu została bezterminowo opóźniona.

Oficjalnie jednak Rogue Squadron wciąż ma powstać, a jego premiera nawet cały czas zaplanowana jest na końcówkę przyszłego roku. I choć wydaje się właściwie niemożliwe, by w takich okolicznościach miało dojść do realizacji gwiezdnowojennego projektu Patty Jenkins, fani pocieszyć mogą się przynajmniej ciekawostką, która w ubiegłym tygodniu przeniknęła do sieci.

Jak się okazuje, reżyserka kontaktowała się z Michaelem Stackpole’em, autorem książek z cyklu X-Wing, który opowiadał o Eskadrze Łotrów, od bardzo wczesnego etapu rozwoju filmowego Rogue Squadron. Wiedzieliśmy już, że produkcja ma czerpać z należących obecnie do Legend książek i gier o pilotach, jednak bezpośrednie zaangażowanie Stackpole’a w proces i tak jest miłym akcentem.

Oczywiście autor prawdopodobnie nie wie prawie nic na temat problemów produkcyjnych filmu, a że odnosi się jedynie do tego, co działo się na wczesnym etapie prac nad scenariuszem, tej krótkiej rozmowy z fanem absolutnie nie należy traktować jako uaktualnienia informacji o statusie Rogue Squadron. Naszym zdaniem – które chcielibyśmy, aby okazało się błędne – w tym momencie wciąż wszystko wskazuje raczej na porzucenie projektu przez Lucasfilm.

Według oficjalnych informacji Rogue Squadron w reżyserii Patty Jenkins ma trafić na ekrany kin bez opóźnień, 22 grudnia 2023. Niewykluczone jednak, iż w tym terminie debiutować będzie tak naprawdę inny film Star Wars.


Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.