Saga Star Wars

Film „Rogue Squadron” będzie silnie inspirowany grami i książkami ze świata Star Wars

Ostatnie dni przyniosły wiele nowych informacji na temat nadchodzących projektów ze świata Star Wars. Zostały one nam zaserwowane w takiej ilości, że do dziś niektórzy starają się przetrawić detale dotyczące każdej zapowiedzianej produkcji. Pośród najważniejszych ujawnionych tytułów, jakich powinniśmy się spodziewać w nadchodzących latach, jest znajomo brzmiący film Rogue Squadron, mający skupić się na przedstawieniu nowych historii w odległej galaktyce z perspektywy pilotów myśliwców.

W trakcie Disney Investor Day, kiedy zapowiedź produkcji w reżyserii Patty Jenkins ujrzała światło dzienne, ujawniono również, że film „skieruje sagę ku nowej erze w historii galaktyki”, co może sugerować, iż jego akcja osadzona zostanie po Epizodzie IX (zdaje się to potwierdzać również logotyp produkcji, w którego prawdopodobnie wpisany jest kształt X-Winga T-70 – modelu pojawiającego się dopiero w okresie trylogii Sequeli – choć część fanów uważa, że jest to stary model T-65).

Wczoraj natomiast kolejnego rąbka tajemnicy uchyliła reżyserka, zdradzając w wywiadzie dla IGN, że Rogue Squadron będzie garściami czerpał z gwiezdnowojennych gier i książek.

„[W Star Wars: Rogue Squadron] robimy coś oryginalnego, z wielkim wpływem gier i książek. Wiele świetnych rzeczy związanych z nimi zostało przez nas uznanych i dokładnie przestudiowanych, ale to wciąż oryginalna historia i jestem podekscytowana, że mogę się nią zająć.”

Łatwo można się domyślić, co ma na myśli Patty, mówiąc o silnej inspiracji książkami i grami. W kanonie motyw Eskadry Łotrów nie był dotąd zbyt silnie eksplorowany – wiemy jedynie, że została założona przez Luke’a Skywalkera na cześć poległej rebeliantki Jyn Erso i jej towarzyszy, później brała udział w bitwie o Hoth, a także przetrwała do czasów po bitwie o Endor, służąc pod egidą Nowej Republiki (i dowództwem Hery Syndulli). Z kolei w ramach Legend eskadra pojawiła się w wielu książkach i doczekała się nawet własnej serii gier wideo o tym samym tytule, które wydawane były przez LucasArts w latach 1998-2003. Jeśli jest więc mowa o czerpaniu ze źródeł, to możemy mieć pewność, że w dużej mierze chodzi o źródła niekanoniczne.

Pierwotnie Eskadra Łotrów utworzona została w trakcie Galaktycznej Wojny Domowej i przede wszystkim z tym okresem w historii galaktyki kojarzona jest nazwa (choć zarówno w kanonie, jak i Legendach działała też po wojnie Sojuszu Rebeliantów i Imperium). Biorąc to pod uwagę, zaskakuje decyzja o osadzeniu filmu wiele lat później, po pokonaniu Imperatora Palpatine’a na Exegolu. Mimo wszystko bardzo ciekawie będzie zobaczyć, w jaki sposób twórcy przedstawią losy legendarnej Eskadry Łotrów w zupełnie nowych, nieeksplorowanych dotąd realiach.

1 komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.