Seriale

„Star Wars: The Mandalorian” wciąż najchętniej oglądanym serialem na Disney+

Mówi się czasem, że dobre dzieło samo się obroni. Wygląda na to, iż w słowach tych kryje się sporo prawdy, co potwierdzają najnowsze statystki dotyczące seriali oryginalnych na Disney+, gdzie prym wciąż wiedzie niezastąpiony The Mandalorian.

The Hollywood Reporter opublikował na swoich łamach analizę czasu spędzonego przy najpopularniejszych produkcjach oryginalnych na platformie streamingowej Disneya – okazuje się, że pałeczkę pierwszeństwa w tych zawodach cały czas dzierżą przygody Dina Djarina i Grogu, a konkretnie ich 2. sezon (pomimo pojawienia się od tamtego czasu kilku seriali ze stajni Marvela oraz nowej produkcji z uniwersum Star Wars, czyli The Book of Boba Fett).

Z danych ujawnionych przez THR wynika, że od premiery 2. sezonu Mandalorianina w październiku 2020 do końca 2021 roku serial oglądano łącznie przez 14,5 miliarda minut, z czego około 8,4 miliarda zanotowano w trakcie ośmiotygodniowego okresu premiery kolejnych epizodów.

Można zauważyć, że gwiezdnowojenna produkcja przyćmiewa wynikami wszystkie serie od Marvela, a także Księgę Boby Fetta, notującą „jedynie” 4,4 miliarda minut odtwarzania w trakcie siedmiotygodniowego okresu premiery.

Co ciekawe, na drugim miejscu pod względem czasu odtwarzania w okresie premierowym jest… 1. sezon The Mandalorian, mogący pochwalić się wynikiem 5,42 miliarda minut.

Istnieje spora szansa, że wynik The Mandalorian zostanie pobity przez kolejny z nadchodzących seriali Star WarsObi-Wana Kenobiego – jednakże o tym przekonamy się pewnie dopiero w przyszłym roku, kiedy pojawią się pierwsze miarodajne statystyki dotyczące oglądalności.

Przy okazji przypomnijmy, iż w przygotowaniu jest już 3. sezon Mando (niedawno zakończono prace na planie zdjęciowym), który najprawdopodobniej ukaże się na Disney+ pod koniec tego lub na początku przyszłego roku.


Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.