Gry

„Project Ragtag” – bohaterowie, fabuła i inne detale anulowanej gry Star Wars

Niedawna zapowiedź gwiezdnowojennej gry od Skydance New Media, za której sterami stoi weteranka branży, Amy Hennig, wywołała zwiększone zainteresowanie tematem innej produkcji ze świata Star Wars, opracowywanej w przeszłości przez tę samą osobę. Mowa rzecz jasna o Project Ragtag – obiecującym projekcie nieistniejącego już studia Visceral Games, ostatecznie anulowanym przez Electronic Arts kilka lat temu.

Niedługo po zapowiedzi nowej produkcji studia Skydance niektóre serwisy leakerskie zasugerowały, że Project Walton (bo tak brzmi robocza nazwa powstającej gry) może mieć sporo wspólnego z pierwotnymi koncepcjami Ragtag, czerpiąc garściami z motywów opracowanych na rzecz nieukończonego projektu.

Mając to na uwadze, portal Making Star Wars postanowił podzielić się wszystkimi informacjami na temat Project Ragtag, jakie pozyskał na przestrzeni ostatnich lat od zaufanych źródeł. Znalazły się tam m.in. opisy bohaterów, streszczenie fabuły oraz cała masa rysunków koncepcyjnych.

BOHATEROWIE

Od lewej: Doc, Lunak, Dodger, Oona Sable, Robie Mattox, Zanni

W ramach gry mieliśmy trafić na całą gamę nietuzinkowych postaci. Oto krótkie opisy części z nich:

Dodger Boon (Todd Stashwick) – główny bohater produkcji. Około 40-letni mężczyzna rasy ludzkiej, sprawny szermierz słowny i bawidamek. Dodger korzystałby z pistoletu oraz unikalnych gadżetów, w tym specjalnej wyrzutni z bosakiem, bicza energetycznego, miotacza karbonitu oraz pałki ogłuszającej.

Buck Freeborn – mentor protagonisty. Około 70-letni mężczyzna rasy ludzkiej, będący zaprawionym przemytnikiem. Przez ponad 20 lat swojej działalności ratował z opresji sieroty w różnych zakątkach galaktyki, szkoląc je później w swoim fachu. Po bitwie o Yavin Buck przeżył kryzys sumienia, po czym potajemnie wstąpił w szeregi Rebelii.

Robie Mattox (Natalie Morales) – towarzyszka głównego bohatera. 30-letnia kobieta rasy ludzkiej. Małomówny rewolwerowiec o szorstkim usposobieniu. Jako dziecko została osierocona i wychowana przez gang Błądzącej Gwiazdy na 1313 poziomie Coruscant. Robie ma fobię na punkcie droidów – nie ufa im i wręcz panicznie się ich boi. Miała stać się główną protagonistką kolejnej części Project Ragtag.

Doc – rebeliancki droid medyczny z żeńską osobowością, zdobyty przez Dodgera w przeszłości. Cylindryczna budowa astromecha jest częściowo wzorowana na oryginalnych konceptach legendarnego Ralpha McQuarrie’ego.

Lunak – około 50-letni mechanik w załodze Dodgera. Lunak jest obcym z rasy Gudon (nieistniejąca wcześniej w Gwiezdnych wojnach) z ciałem emerytowanego boksera i głową manata. Posługuje się obcym językiem i korzysta z uniwersalnego tłumacza.

Wil Nightstar – 30-letni mężczyzna rasy ludzkiej. Przemytnik i przyjaciel Dodgera z dawnych lat. Charyzmatyczny i przyciągający, jednak skrywający mroczny sekret. Co ciekawe, niektóre iteracje tej postaci nosiły nazwisko Darklighter, podobnie jak przyjaciel Luke’a Skywalkera z Nowej nadziei – Biggs Darklighter.

Zanni – wrażliwy na Moc szarlatan. Nigdy nie należał do Zakonu Jedi ani innej frakcji posługującej się Mocą, przez co jego zdolności rozwinęły się w bardzo nieprzewidywalnym kierunku, służąc mu głównie do oszukiwania i prowadzenia życia kryminalisty. Uliczny oszust i śliska postać, którą główny bohater wręcz pogardza, jednakże potrzebuje jego pomocy, więc chwilowo go toleruje. Ostatecznie Zanni odnajduje swój własny cel i odłącza się od załogi Dodgera.

Ananda Sirena – ważna figura w jednej z przestępczych organizacji. Ma wspólną przeszłość z mentorem protagonisty.

Major Generał Pilaf – były oficer z czasów Wojen klonów, któremu towarzyszy wierny droid.

Isaac (I-ZK) – przeprogramowany super droid bojowy B2, wierny przyjaciel Pilafa.

Korzan Sable – główna antagonistka w Ragtag. Ludzka kobieta w wieku około 50 lat. Jest jednym z poruczników gangu, który wypowiedział wojnę Huttom. W sekrecie prowadzi również interesy z Inicjatywą Tarkina, czyli imperialnym think tankiem, odpowiedzialnym m.in. za opracowanie i budowę Gwiazdy Śmierci. Stara się zdobyć pełnię władzy w swojej organizacji. Posiada swój własny okręt flagowy.

Oona Sable (Gillian Jacobs) – córka Korzan. Piękna, bogata i rozpieszczona do granic. Z początku jest jedynie pionkiem w wojnie gangów z Huttami. Jej nastawienie do życia jest efektem nadopiekuńczości matki. Jej wewnętrzny buntownik budzi się mniej więcej w połowie historii.

Żołnierze rodziny Rang – sługusi Korzan, przeciwnicy, jakich najczęściej spotykalibyśmy w grze. Ich rysunki koncepcyjne stworzone zostały w oparciu o sylwetkę… Roberta De Niro.

FABUŁA

Ragtag opisywany jest jako jedna z najciekawszych historii o zemście, jakie pojawiły się dotąd w Gwiezdnych wojnach. Wydarzenia miałyby być osadzone po Nowej nadziei i niedługo przed Imperium kontratakuje. Finał Epizodu IV miał mocno wpływać na przebieg fabuły gry.

Unicestwienie Alderaana i zniszczenie Gwiazdy Śmierci miałyby być głównymi katalizatorami wątku fabularnego. Imperium skupia swoją uwagę na Zewnętrznych Rubieżach, skąd nastąpił atak Sojuszu Rebeliantów. Wojna między Rebelią a Imperium wpływa również na półświatek szmuglerów i przemytników – część z nich decyduje się zarobić na niej jak najwięcej, inni wykorzystują swoje umiejętności i kontakty, by wesprzeć słuszną sprawę, podczas gdy pozostali usilnie starają się pozostać neutralni.

Podobnie sytuacja ma się z przestępczymi rodzinami z Zewnętrznych Rubieży. Podczas gdy część z nich zarabia krocie na obecności Imperium, pozostałe nie są pozytywnie nastawione do wiszącej nad nimi żelaznej pięści Imperatora.

Klan Rang, potężny syndykat z Coruscant, wykorzystuje swoje relacje z Imperium, by utorować sobie drogę na Tatooine. Rosną napięcia między Huttem Jabbą a zbuntowaną frakcją z klanu Rang. Ambitna Korzan Sable przewodzi frakcji w wojnie przeciwko Huttom.

Co się zaś tyczy perypetii protagonisty, wspomnieliśmy już wcześniej, że Ragtag miał być opowieścią o zemście. Bohater miał pomścić swojego mentora, wrócić do domu, by pomścić swoją planetę i powstrzymać nikczemny plan Imperium na stworzenie broni biologicznej (z gazów pozostałych po zniszczeniu Alderaana), która miałaby tragiczne konsekwencje dla galaktyki.

Na stronie MakingStarWars.net znajdziecie pełny i bardzo szczegółowy opis fabuły Ragtag, a także znacznie więcej grafik koncepcyjnych z gry, zatem zachęcamy Was do zajrzenia również tam.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.