Książki i komiksy

Pojawiły się zapowiedzi komiksów od wydawnictwa Dark Horse

Jedną z gorętszych wiadomości, jakie obiegły fanów Star Wars pod koniec zeszłego roku, było ogłoszenie powrotu wydawnictwa Dark Horse do wydawania gwiezdnowojennych komiksów. Firma zajmowała się tym wcześniej przez przeszło dwie dekady, dostarczając szereg kultowych historii, a teraz przejęła schedę po wydawnictwie IDW. Widać to w strategii, która nie będzie znacząco odbiegała od tego, do czego byli przyzwyczajeni czytelnicy – co zapewne jest spowodowane licencją, zakładającą publikowanie komiksów skierowanych do wszystkich grup wiekowych.

Nie licząc zapowiedzianych już jakiś czas temu komiksów spod szyldu Wielkiej Republiki, w tym roku doczekamy się jeszcze co najmniej dwóch serii od DHC. Pierwsza z nich – Hyperspace Stories – to swego rodzaju kontynuacja serii Adventures, czyli antologii, której każdy numer poświęcony będzie innej historii osadzonej w dowolnej erze świata Gwiezdnych wojen. W odróżnieniu od wspomnianego Adventures, będziemy mieli do czynienia z jedną historią w jednym zeszycie, a nie dwoma. Pierwszy numer, opowiadający o Anakinie i Obi-Wanie ratujących Padmé z rąk Separatystów, ukaże się 10 sierpnia. Za scenariusz odpowiadać będzie Amanda Deibert (debiut w uniwersum), a rysunki wykona Lucas Marangon (m.in. komiksy z serii Tales).

Drugi komiks to z kolei duchowy spadkobierca serii Vader’s Castle. Tales from the Rancor Pit to zbiór przerażających opowieści, który ukaże się przed Halloween. Tym razem akcja zostanie osadzona w lochach Pałacu Jabby, gdzie bohaterowie będą snuć swoje horrorowe historie. Scenariusz napisze oczywiście Cavan Scott, zaś rysunkami zajmą się Nick Brokenshire (m.in. Adventures), Juan Samu (debiut), Rafael Pérez (debiut) i Andy Duggan (debiut). Dokładna data premiery to 18 października.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.