Seriale

Powstaną kolejne sezony „Obi-Wana Kenobiego”? Twórcy odpowiadają

Dwa dni pozostały do premiery wyczekiwanego serialu o losach Obi-Wana Kenobiego, który osadzony zostanie pomiędzy III a IV Epizodem. Wydawałoby się, że wielokrotne zapewnienia twórców, iż jest to jednosezonowa przygoda będą wystarczające, jednak im bliżej premiery i im bardziej atmosfera się podgrzewa, tym można nabrać więcej wątpliwości co do prawdziwości tych słów.

Między innymi o tym rozmawiali dziennikarze Entertainment Weekly z Ewanem McGregorem, Deborah Chow, Joby Haroldem i Kathleen Kennedy. Jak przyznaje scenarzysta serialu:

„Zawsze myśleliśmy o tym jak o kompletnej historii, z początkiem, rozwinięciem i zakończeniem. To tradycyjna formuła mitu według Josepha Campbella, z której korzystał też George Lucas. Właśnie w ten sposób zaplanowaliśmy narrację i podróż bohaterów między Zemstą Sithów a Nową nadzieją.”

W niemal identycznych słowach wypowiada się reżyserka, podkreślając, że to serial limitowany i rozwinięcia historii na tę chwilę nie przewidziano. Nieco odmiennie tę kwestię widzi jednak prezes Lucasfilmu. Jak mówi:

„Z pewnością to rozważaliśmy. Głównie dlatego, że wszyscy, którzy brali w tym udział, świetnie się bawili, zwłaszcza Ewan i Hayden. Z tego punktu widzenia wszyscy zaangażowani w to ludzie chcieliby zrobić coś więcej. Ale powinniśmy zadać sobie pytanie: po co mielibyśmy to zrobić? Jeśli zdecydowalibyśmy kontynuować historię Obi-Wana, musielibyśmy odpowiedzieć na to pytanie.”

Jeszcze bardziej optymistyczne podejście można zauważyć u odtwórcy głównej roli:

„Tworzyliśmy to jako serial limitowany, który robi to, co powinien, czyli spaja III i IV Epizod, doprowadzając mojego bohatera bliżej wizji Aleca Guinnessa. […] Czy chciałbym to kontynuować? Tak, oczywiście, że bym chciał. Wspaniale pracowało się z Deb [reżyserką – przyp. red.] oraz wszystkimi aktorami. Ekipa filmowa też była cudowna. Nie mogłem się doczekać, by każdego dnia zabrać się do pracy, a to coś, przy tak długim okresie zdjęć. Do samego końca kochałem to całe doświadczenie.”

Niewątpliwy rozgłos, jaki serial zyska wśród fanów, skłania do zastanowienia się nad potencjalnymi kontynuacjami i z pewnością nad tą kwestią będzie panowała ożywiona dyskusja wśród szefostwa Lucasfilmu. Potencjalnych ścieżek rozwoju fabuły z pewnością znalazłoby się co najmniej kilka.

Nim jednak usłyszymy o ewentualnym powstawaniu drugiego sezonu, musimy przebrnąć przez pierwszy. Dwa odcinki zadebiutują w najbliższy piątek na Disney+, a pozostałe będą ukazywać się co tydzień w środę. Od 14 czerwca serial będzie oficjalnie dostępny w Polsce.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.